Lemberga lietā šobrīd pabeigta Meroni pratināšana; apstiprinājusies pirmstiesas procesā iegūtā informācija
Foto: DELFI

Tā dēvētajā Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā, kuru jau pāris gadus izskata Rīgas apgabaltiesa, šobrīd ir pabeigta Šveices advokāta Rūdolfa Meroni pratināšana, portālam "Delfi" apliecināja tiesas pārstāvis Aigars Bērziņš. Prokuratūrā norāda, ka Meroni tiesā apstiprinājis iepriekš sniegtās liecības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts apsūdzības uzturētājs Juris Juriss, ar prokuratūras pārstāves Lauras Pakalnes starpniecību komentējot pratināšanas gaitu, norādījis, ka ar Meroni tiesā sniegtajam liecībām ir apmierināts. Esot apstiprinājusies pirmstiesas procesā iegūtā informācija. Sīkāk prokurors liecināto nekomentēja, jo šis pratināšana notika slēgtā tiesas sēdē.

Tiesa Lemberga lietā tālāk plāno turpināt liecinieku iztaujāšanu, arī klausītājiem tiesas sēdes durvis būs vaļā, jo pagaidām nav ziņu, ka nākamos lieciniekus arī varētu pratināt slēgtās sēdēs.

Jau vēstīts, ka tiesa 7.februārī, neskatoties uz apsūdzēto un aizstāvju iebildēm, sāka pratināt Meroni.

Lembergs tiesas sēdē toreiz asi iestājās pret Meroni pratināšanu, sakot, ka viņam ir bijušas tikai advokāta un klienta attiecības, un šīs attiecības joprojām neesot pārtrauktas, tāpēc Meroni liecības var pārkāpt likumu, kas nosaka klienta un advokāta apspriestās informācijas neizpaušanu. Pret advokāta pratināšanu iebilda arī otrs apsūdzētais – Anrijs Lembergs.

Savukārt Meroni, atbildot uz tiesas jautājumu, kādas viņam ir bijušas attiecības ar Lembergu ģimeni, sacīja, ka viņš ir sniedzis Lemberga ģimenei finanšu starpnieka pakalpojumus, kā arī atsevišķās situācijās bijis advokāts.

Tiesai nolemjot uzsākt advokāta pratināšanu, prokurors lūdza noteikt slēgtu tiesas sēdi, sakot, ka liecinieks liecinās par komerciālo un profesionālo noslēpumu. Tiesa lūgumu apmierināja.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram šajā lietā apsūdzēts arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis. Visi apsūdzētie nesaprot un neatzīst viņiem uzrādītās apsūdzības.

Lietā aptuveni 140 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Ligita Kuzmane un Irīna Jansone, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Iepriekš lietu kopš 2009.gada 16.februāra izskatīja Geimans ar tiesu piesēdētājiem, bet tiesu piesēdētāju institūts no 2009.gada 1.jūlija tika likvidēts, un toreizējais tiesas sastāvs netika līdz sprieduma taisīšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aivars Lembergs Anrijs Lembergs Ģenerālprokuratūra Rūdolfs Meroni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form