Lembergam pēdējā vārda teikšanai prasīto 30 tiesas sēžu vietā dod četras
Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa trešdien pulksten 10 sāks uzklausīt apsūdzēto pēdējos vārdus tā dēvētajā Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") krimināllietā, un plānots, ka Lembergs tam veltīs četras tiesas sēdes, lai gan prasīja 30, atklāja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krimināllietā bez Lemberga apsūdzēts viņa dēls Anrijs Lembergs un kādreizējais Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Tiesas sēdē 2. februārī tika pabeigta Lemberga aizstāvju repliku uzklausīšana, bet, sākot no trešdienas, 3. februāra, plkst.10 pēdējais vārds tiks dots apsūdzētajiem.

3. februārī tiesas sēdē pēdējo vārdu teiks apsūdzētais Sormulis.

Uzklausot apsūdzēto viedokļus par viņu pēdējā vārda ilgumu, tiesa noteica tam paredzēto laiku, proti Sormulim un Anrijam Lembergam - katram pa vienai tiesas sēdei. Savukārt Lembergam, kurš tiesā norādīja, ka vēlas pēdējo vārdu teikt 30 tiesas sēžu laikā, tiesa noteica pēdējā vārda ilgumu — četras tiesas sēdes.

Ar Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas lēmumu nosakot pēdējā vārda ilgumu, tiesnese Irīna Jansone norādīja, ka "pēdējā vārda laikā apsūdzētajam ir iespēja paust savu attieksmi pret izskatāmo lietu un viņam izvirzīto apsūdzību, nevis atkārtoti sniegt liecības vai dot vērtējumus lietā esošajiem pierādījumiem."

Kā uzzināja aģentūra LETA, kopš 2009. gada 20. augusta, kad Rīgas apgabaltiesa paplašinātā sastāvā no jauna sāka šīs lietas iztiesāšanu, līdz 2021.gada 2.februārim kopumā ir tikušas nozīmētas 1477 tiesas sēdes, no kurām notikušas 764.

Jau vēstīts, ka prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņu gadu ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Sormulim - brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009. gada 20. augustā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aivars Lembergs Anrijs Lembergs Rīgas apgabaltiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form