Lembergs 400 lapu lūgumā aicina tiesu novērst 580 viņa cilvēktiesību pārkāpumus
Foto: LETA

No amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš tiek tiesāts par vairākiem finanšu noziegumiem un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, Rīgas apgabaltiesā šajā procesā iesniedzis lūgumu uz 400 lapām, aicinot tiesu novērst pret viņu vērstus kopumā 580 cilvēktiesību pārkāpumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Publiskā paziņojumā Lembergs skaidro, ka vairāk nekā 400 lappušu garajā lūgumā aicina tiesu novērst pret viņu deviņos gados "realizēto vispārējo un garantēto cilvēktiesību, kas atrunātas Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā, LR Satversmē, Kriminālprocesa likumā un likumā "Par tiesu varu", masveida, sistemātisku un visaptverošu pārkāpšanu".

Lūgumā esot apkopota informācija arī par būtiskākajiem pret viņu pieļautajiem pārkāpumiem 4,5 gadu laikā un konkrēti raksturoti 580 cilvēktiesību pārkāpumu piemēri.

Turklāt par pārējiem tiesvedības četriem gadiem Lembergs sola iesniegt jaunu lūgumu, norādot, ka tas tiks darīts tad, kad tiks novērsti ceturtdien tiesā iesniegtajā lūgumā minētie 580 pārkāpumi.

Apsūdzētais arī paziņojumā skaidro, ka tiesa iztiesāšanas laikā nav atļāvusi pieteikt šos lūgumus, nolasot to pilno tekstu, tāpēc tie iesniegti rakstveidā.

Lembergs arī norāda, ka drīzumā ar šajā lūgumā izklāstīto argumentāciju iepazīstinās arī sabiedrību.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka portālam "Delfi" norādīja, ka patlaban prokurora rīcībā vēl nav šāda lūguma, tāpēc pirms tā izlasīšanas komentēt to nav iespējams.

Jau ziņots, ka 25. septembrī notikušajā tiesas sēdē Lembergs beidza liecināt. Savukārt 11, oktobrī procesa dalībnieki sāka viņa izvaicāšanu.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs Lembergs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009. gada 20. augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aivars Lembergs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form