Līdz rudenim radīs prostitūcijas ierobežošanas likumprojektu
Foto: Vida Press

Valdība otrdien uzdeva Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar citām institūcijām līdz 1. septembrim sagatavot likumprojektu prostitūcijas ierobežošanas jomā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš šis termiņš bija noteikts šī gada 1. janvāris, tomēr Iekšlietu ministrijas (IeM) izveidotā darba grupa pagaidām nav panākusi vienotu nostāju par likumprojektā iekļaujamām normatīvā regulējuma normām un satura apjomu, un darbs pie likumprojekta redakcijas izstrādes un saskaņošanas turpinās.

Šobrīd prostitūciju Latvijā regulē speciāli Ministru kabineta noteikumi. Nevalstiskās organizācijas un Tiesībsargs jau 2015. gadā pauduši viedokli par to, ka noteikumos paredzētajiem ierobežojumiem nav izvēlēts atbilstošs tiesiskā regulējuma līmenis. Tiesībsargs un nevalstiskās organizācijas uzskata, ka noteikumos paredzētie ierobežojumi ir nosakāmi likuma līmenī.

Ņemot vērā iepriekšminēto IeM nolēma izveidot darba grupu, kuras uzdevums būs izstrādāt jaunu likumu prostitūcijas ierobežošanas jomā, tādējādi, nodrošinot prostitūcijā iesaistītajām personām noteikto ierobežojumu noteikšanu atbilstošā tiesiskā regulējuma līmenī un nodrošinot Satversmē noteikto pamattiesību ievērošanu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form