Liepājas pusē BMW ar 'plikām' riepām traucas ar 129 km/h
Foto: Valsts policija

Pirmdien, 18. novembrī, Grobiņas novada Medzes pagastā uz autoceļa P-111 Valsts policijas amatpersonas pamanīja automašīnu BMW, kuras vadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Vietā kur atļauts pārvietoties ar 90 kilometriem stundā, vīrietis brauca ar 129 kilometriem stundā, portāls “Delfi” uzzināja Valsts policijā.

Vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 31 kilometra stundā līdz 40 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 80 eiro.

Tāpat likumsargi pārbaudīja automašīnas riepu protektoru dziļumu. Normatīvie akti paredz, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 milimetru (mm) bet ziemas riepām – 4 mm.

Mērierīce uzrādīja, ka automašīnas BMW riepu protektoru dziļums ir 0,00 mm. Līdz ar to VP konstatēja, ka 1990. gadā dzimušais vīrietis braucis ar "plikām" riepām, kas, saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, ir aizliegts.

Tāpat dienu iepriekš, 17. novembrī, Liepājā, Rudbāržu ielā, policijas amatpersonas pārbadīja 1999. gadā dzimuša vīrieša vadītās automašīnas "BMW" riepas. Konstatēts, ka arī šajā gadījumā protektoru dziļums bija 0,00 milimetri.

Abiem vīriešiem tika noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro.

Comment Form