Lietā par vērienīgu cigarešu kontrabandu Latgalē cietumsodus piespriež visiem apsūdzētajiem
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krimināllietā par cigarešu kontrabandu lielā apmērā organizētā grupā, kurā apsūdzētas astoņas personas, tostarp trīs bijušie Valsts policijas (VP) darbinieki, Latgales apgabaltiesa, atšķirībā no pirmās instances tiesas, par vainīgiem atzinusi un cietumsodus piespriedusi visiem apsūdzētajiem, noskaidrots tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skatot lietu pirmajā instancē, Rēzeknes tiesa par vainīgiem atzina un notiesāja tikai divus no astoņiem apsūdzētajiem. Jurijam Dmitrijevam pirmās instances tiesa iepriekš piemēroja brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un desmit dienām ar mantas konfiskāciju, bet Kasparam Ansveram - uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju. No abiem apsūdzētajiem solidāri par labu Valsts kasei tika nolemts piedzīt arī 786 526 eiro.

Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Inga Augustaviča informēja, kā arī apgabaltiesa tagad atzinusi Dmitrijevu par vainīgu, piespriežot viņam brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un desmit dienām, konfiscējot viņam piederošo mantu un atņemot tiesības veikt ar starptautiskajiem kravu pārvadājumiem un akcīzes precēm saistītu komercdarbību uz vienu gadu.

Tāpat kā pirmās instances tiesa, arī apelācijas instance atzinusi Ancveru par vainīgu, piespriežot cietumsodu uz pieciem gadiem un sešiem. Viņam arī atņemtas tiesības veikt ar starptautiskajiem kravu pārvadājumiem un akcīzes precēm saistītu komercdarbību uz vienu gadu, kā arī noteikts papildsods - probācijas uzraudzība uz vienu gadu, ko tiesai iesniegtajā protestā lūgusi prokurore.

Pretēji pirmās instances tiesas nospriestajam atzīt par nevainīgiem un attaisnot Normundu Šereku, Raimondu Šereku, Edgaru Baiku, Ernestu Daukstu, Aleksandru Mackeviču un Edgaru Mudrovu, Latgales apgabaltiesa arī šos apsūdzētos atzinusi par vainīgiem. Katram no viņiem tagad piespriests divu gadu cietumsods, atņemot tiesības veikt visa veida komercdarbību uz vienu gadu.

Tāpat Latgales apgabaltiesa arī noteikusi, ka mantiskā zaudējuma kompensācija 786 526 eiro apmērā piedzenama solidāri no Dmitrijeva un Ancvera valsts labā, nevis Valsts kases labā, kā to bija noteikusi pirmās instances tiesa.

Argumentēts apelācijas instances tiesas nolēmums būs pieejams 11.martā. Pēc tam to likumā noteiktajā kārtībā varēs pārsūdzēt.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību nodaļa informēja, ka kontrabandu lielā apmērā organizētā grupā izdevās apturēt 2013. gada jūnijā Latgalē. Kriminālprocesā tika izņemti 6,9 miljoni cigarešu "Premjer", tādējādi novēršot kaitējumu valsts budžetam aptuveni 722 400 latu (1 027 882 eiro) apmērā.

Kriminālprocesā tika aizturētas astoņas personas, trīs no tām bijušie VP darbinieki. Par aizdomās turētajiem tika atzītas deviņas personas.

Trim personām minētajā lietā uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 190. panta 3. daļas - par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, piecām personām - pēc Krimināllikuma 191. panta par neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautām precēm un citām vērtībām.

Prokurors minētajā lietā visiem apsūdzētajiem bija pieprasījis piemērot reālu brīvības atņemšanu no trim līdz astoņiem gadiem ar mantas konfiskāciju.

Tomēr Rēzeknes tiesa lietā par vainīgiem atzinusi un notiesājusi tikai divus no astoņiem apsūdzētajiem. Jurijam Dmitrijevam piemērots sods ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un desmit dienām ar mantas konfiskāciju, bet Kasparam Ansveram - uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju. No abiem apsūdzētajiem solidāri par labu Valsts kasei nolemts piedzīt arī 786 526 eiro.

Tāpat tiesa sagatavojusi blakuslēmumu par VID Muitas kriminālpārvaldes pieļautajām kļūdām izmeklēšanas gaitā.

Par pirmās instances spriedumu lietā saņemtas vairākas apelācijas sūdzības.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form