Likumsargi aizturējuši vīrieti reibumā, kurš caur balkonu iekļuvis dzīvoklī Tukumā
Foto: Paula Čurkste/LETA

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī 2. martā tika saņemta informācija, ka kāda persona caur balkonu iekļuvusi otrā stāva dzīvoklī. Nekavējoties ierodoties norādītajā adresē, likumsargi dzīvoklī aizturēja vīrieti, kurš bija alkohola reibumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā norāda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde, skaidrojot notikumu apstākļus un vienlaikus pieņemot liecību arī no sievietes, kura dzīvo minētajā adresē, amatpersonas uzsāka kriminālprocesu, kā arī 4. martā tiesā pieņemts lēmums par pagaidu aizsardzību no vardarbības."

Trešdienas, 2. marta, vakarā aptuveni ar pulksten 19.20 Tukumā, Smilšu ielā, kāda dzīvokļa kaimiņi pamanīja, ka kāds vīrietis, nokļuvis uz otrā stāva balkona, izsit loga stiklu, tādējādi iekļūstot mājoklī. Iedzīvotāji nekavējoties informēja policiju par aizdomām, ka tiek veikta zādzība, un uz norādīto adresi devās gan Valsts policijas, gan arī pašvaldības policijas amatpersonas.

Kā vēsta policijas pārstāvji, tā kā vīrietis neizrādīja vēlēšanos sadarboties un nepaklausīja policistu likumīgajām prasībām, uz notikuma vietu tika izsaukti arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki un, izmantojot metāla kāpnes, policisti iekļuva dzīvoklī caur balkonu. Mājvietā vīrietis likumsargiem teica, ka esot ieradies pakaļ savam televizoram, kā arī izrādīja pretošanos, tāpēc viņš tika aizturēts. Pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka 1995. gadā dzimušais vīrietis atrodas 2,52 promiļu reibumā, un viņu nogādāja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Pēc neilga laika notikuma vietā ieradās sieviete, kura dzīvo minētajā adresē. Kā pastāstīja sieviete, viņa esot pārtraukusi attiecības ar vīrieti, atdevusi visas viņam piederošās mantas un nomainījusi dzīvokļa ārdurvju slēdzeni, jo baidoties par savu drošību.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc vairākiem krimināllikuma pantiem, iespējamais vainīgais tika aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā, vīrietim tika piemērots policijas lēmums par nošķiršanu, un ar policijas starpniecību sieviete vērsās tiesā, kas 4. martā pieņēma lēmumu par pagaidu aizsardzību no vardarbības, ar kuru vīrietis tika iepazīstināts vēl pirms atbrīvošanas no īslaicīgās aizturēšanas vietas. Procesa virzītājs vīrietim piemēroja drošības līdzekli, tai skaitā aizliegumu tuvoties cietušajai personai. Izmeklēšanā tiks vērtēta gan svešas mantas tīša bojāšana, gan mājokļa neaizskaramības pārkāpšana, gan zādzības mēģinājums.

Atbilstoši Krimināllikuma 185. panta pirmajai daļai par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Savukārt par nelikumīgu iekļūšanu mājoklī pret tajā dzīvojošās personas gribu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija izsaka pateicību tukumniekiem, kuri nebija vienaldzīgi un nekavējoties sazinājās ar likumsargiem, redzot, ka notiek mēģinājums veikt likumpārkāpumu. Tāpat ikvienu aicinām sazināties ar policiju gadījumos, ja esat liecinieki vai ir aizdomas, ka notiek noziedzīgs nodarījums.
Policija arī atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form