Lūdz apsūdzēt uzņēmējus par PVN 'karuseļa' izveidi, kas nodarījis trīs miljonus eiro lielus zaudējumus
Foto: Pixabay

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šī gada februārī kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nosūtīja kriminālprocesu pret septiņām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros, kā rezultātā valstij nodarītais zaudējums ir vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā, portālu "Delfi" informē dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veicot apjomīgu izmeklēšanu, tika noskaidrotas personas un to atbalstītāji, kas laika periodā no 2016. gada līdz 2018. gada septembrim organizēja izvairīšanos no nodokļu nomaksas un iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kā rezultātā valsts budžetam nodarīts zaudējums vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā. Noziedzīgā shēma tika realizēta ziedu vairumtirdzniecībā.

Shēmas "klients" (uzņēmums) ar noskaidrotu personu atbalstu savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un pievienotās vērtības nodokļa deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus iegādes darījumus, tādejādi izvairoties no nodokļu nomaksas. Lai slēptu noziedzīgo nodarījumu ar mērķi veikt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, tika veikti pārskaitījumi par faktiski nenotikušiem darījumiem uz fiktīvu juridisku personu kontiem, radot šķietamību, ka tiek veikti norēķini starp darījumos iesaistītām pusēm.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti iesaistītas personas piederošajam nekustamajam īpašumam, kā arī luksus klases automobilim, kas iegādāts par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem. Par noziedzīgiem atzīti naudas līdzekļi nepilnu 60 000 eiro vērtībā, kas ieskaitīti valsts budžetā.

Kriminālprocess šī gada februārī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 218. panta otrajā daļā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, Krimināllikuma 20. panta ceturtajā daļā – par noziedzīga nodarījuma atbalstīšanu un Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret septiņām personām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts ieņēmumu dienests VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form