Par dobelnieces Diānas Kozlovskas noslepkavošanu aizdomās turētajai meitenītes mātei Baibai mainīts drošības līdzeklis no apcietinājuma uz policijas uzraudzību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas vecākā inspektore Linda Neimane, piektdien procesa virzītājs nolēma mainīt drošības līdzekli apcietinātajai Baibai Kozlovskai.

Jau ziņots, ka līdz šim Baiba Kozlovska ar Dobeles rajona tiesas izmeklēšanas tiesneša 21.septembra lēmumu atradās apcietinājumā. Viņa šo lēmumu pārsūdzēja, taču Zemgales apgabaltiesa to noraidīja.

Baibas Kozlovskas draugs joprojām atrodas apcietinājumā.

Jau ziņots, kamēr māte atradās apcietinājumā, par meitenītes brāli - astoņus gadus veco Artūru Kozlovski - turpmāk rūpēsies viņa tēvs Andris Kozlovskis un radiniece Alta Logina, pastāstīja Dobeles bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Baiba Lucaua.

Bāriņtiesa kopā ar sociālo dienestu un policiju meklējusi risinājumu, kas turpmāk uzņemsies atbildību par mazo zēnu, kurš šogad sācis iet 1.klasē. Nolemts, ka par bērnu rūpēsies tēvs. Viņš gan strādājot Rīgā un Dobelē esot tikai nedēļas nogalēs. Tādēļ vēl juridiski jānokārto jautājums par radinieces no tēva puses atbildību par zēnu, kad tēva nebūs mājās, skaidroja Lucaua.

Tēvs arī līdz šim ir rūpējies par saviem bērniem, atbalstot viņus gan morāli, gan finansiāli. Rīt bērna tēvs kopā ar bāriņtiesu izlemšot, kāda veida psiholoģisko palīdzību varētu saņemt mazais Artūrs. Pieļaujot, ka pēc traģiskajiem notikumiem viņam varētu būt gūta psiholoģiskā trauma, zēnam tiks piedāvāta iespēja iziet sociālo rehabilitāciju vai nu krīzes centrā, vai saņemot to savā dzīves vietā, stāstīja bāriņtiesas pārstāve.

Runājot par apcietināto māti, Lucaua norādīja, ka patlaban bāriņtiesai nav tiesiska pamata lemt par bērna aprūpes tiesību atņemšanu mātei, jo no policijas vēl nav oficiālas informācijas, cik ilgi sieviete varētu atrasties apcietinājumā, kā arī par to, cik vainīga viņa varētu būt šajā traģiskajā notikumā.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa iepriekš informēja, ka kriminālprocesa gaitā, kas ierosināts par meitenītes slepkavību, aizturēta Diānas Kozlovskas māte un viņas draugs. Pēc tam tiesa abiem piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.

Dobeles rajona Policijas pārvaldes priekšniece Zenta Tretjaka uzsvēra, ka šādas informācijas izpaušana bijusi pārsteidzīga un nevajadzīga, jo tagad ir traucēts izmeklēšanas darbs. Viņa arī norādīja, ka joprojām nav pabeigtas visas nepieciešamās ekspertīzes, tādēļ jebkura lieka informācija par kriminālprocesa izmeklēšanas gaitu var traucēt patiesības noskaidrošanai.

1997.gadā dzimusī Diāna no mājām Dobelē, K.Barona ielā 2, izgāja 14.augustā. Viņas mirstīgās atliekas tika atrastas 8.septembrī netālu no dzīvesvietas.

Zināms, ka policija meitenes dzīvesvietā iepriekš veikusi kratīšanu un atsavinājusi vairākus priekšmetus, kas varētu palīdzēt atrisināt meitenes slepkavību.

Ekspertīzes varētu noteikt, vai uz policijas atsavinātajām mantām ir meitenes DNS.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form