Merķeļa ielas ugunsgrēka krimināllietā aizturēts un apcietināts Ernests Rieksts
Foto: Valsts policija

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, otrdien, 8. jūnijā, Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki aizturēja meklēšanā esošo Ernestu Riekstu, kurš tika meklēts saistībā ar 28. aprīlī notikušo ugunsgrēku Rīgā, Merkeļa ielā 8. Aizturētajam piemērots aizdomās turētā statuss un tiesa ceturtdien, 10. jūnijā, viņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Policijā atzīmēja, ka visu šo laiku, kad Rieksts atradās meklēšanā, vien aizvadītajā nedēļā pēc publiskiem VP aicinājumiem viņš uzsācis attālinātu komunikāciju ar likumsargiem, izmantojot saziņas lietotnes, taču nesadarbojās un šo komunikāciju pārtrauca.

Tomēr tas nebija šķērslis, lai policisti noskaidrotu personas atrašanās vietu un viņu aizturētu.

Internetā iepriekš tika publicēts video, kurā Rieksts apgalvoja, ka nav vainīgs notikušajā ugunsgrēkā. Viņš uzsvēra, ka hostelis bijis ļoti drošs.

Saistībā ar notikušo ugunsgrēku 28. aprīļa naktī Rīgā, Merķeļa ielā, joprojām notiek aktīva izmeklēšana un līdz šim ir atpazītas septiņas no deviņām personām, kuras gāja bojā ugunsgrēkā. Visas atpazītās personas bija Latvijas pilsoņi.

Līdz šim policija kopumā ir aizturējusi sešas personas un visām personām ir noteikts procesuālais statuss ar tiesībām uz aizstāvību, norādīja policijā.

Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 240. panta ceturtās daļas, proti, par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kura ir atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, un ja tā izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi un pēc Krimināllikuma 207. panta otrās daļas, proti, par uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas vai bez speciālas atļaujas (licences), ja tās nepieciešamību nosaka likums, vai par uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) darbības turpināšanu pēc rīkojuma par tā darbības apturēšanu, ja tāda uzņēmējdarbība vai darbības turpināšana izdarīta ievērojamā apmērā vai ja tā radījusi būtisku kaitējumu valstij vai ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Rieksts iepriekš publiski ir atklājis, ka viņam pieder vairāki hosteļi, taču "Lursoft" datubāzē nav aktuālu datu par to, ka viņam piederētu kāds šobrīd aktīvs uzņēmums.

"Lursoft" dati liecina, ka Riekstam agrāk piederējis SIA "Cheapy Hostel", taču publiski viņš arī atklājis, ka netieši viņam pieder arī "floutinga" centrs "Riga Float".

Ugunsgrēkā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā deviņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie.

Portāls "Delfi" jau ziņojis, ka cita starpā pretrunīgi vērtētais uzņēmējs Ernests Rieksts izmantojis "Facebook", lai reklamētu alternatīvu sociālo platformu, ko viņš izveidoja kā atbildi sociālā medija "Facebook" īstenotajai satura ierobežošanas politikai pret konspirāciju teorētiķiem un ekstrēmisma "influenceriem", vēsta"Atlantic Council" analītiskā centra "DFRLab" publikācija.

Rieksta izveidotā plaforma "DecentaSpeak" ir nepārprotami reklamēta kā alternatīva klasiskajiem sociālajiem medijiem – šī platforma vērsta uz Covid-19 skeptiķu, valsts iestāžu noliedzēju un homofobisku auditoriju, kā arī tajā nepastāv satura ierobežošanas politika.

"Atlantic Council" analītiskā centra publikācija vēsta, ka "DecentaSpeak" šķietami ir Ernesta Rieksta projekts kā atbildes versija "Facebook" cīņai ar dezinformāciju.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form