Narkobaronam Prīvertam atkal piespriests cietumsods, vēsta laikraksts
Foto: Shutterstock

Savulaik par narkobaronu un narkotiku kurjeru dēvētajam Rolandam Prīvertam (Privertam) Rīgas rajona tiesa šonedēļ par narkotiku kontrabandu piespriedusi septiņu gadu cietumsodu, trešdien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa otrdien Prīvertam piespriedusi piecu gadu un sešu mēnešu cietumsodu par narkotiku (kokaīna) kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā un organizētā grupā, divu gadu un sešu mēnešu cietumsodu par narkotiku (kokas koka lapām) glabāšanu. Kopā tiesa nolēma piespriest septiņus gadus cietumā. Pats Prīverts uz sprieduma nolasīšanu nebija ieradies.

Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt.

Laikraksts atgādina, ka Prīverts iepriekš par narkotisko vielu kontrabandu sēdējis cietumā, bet "par ņemšanos ar narkotikām agrāk iespaidos dalījies arī ar medijiem",.

"Latvijas Avīze" vēsta, ka tagad 56 gadus vecais Prīverts, pēc paša teiktā, "nezīmējas", ir "kluss un mierīgs", "spēlējas biržā ar interneta valūtu bitkoiniem". Viņš dzīvojot gan Latvijā, gan Bolīvijā, kur nodibinājis firmu un sarunājis tur sākt tirgot Latvijas balzamu. Kokaīna un citu narkotiku laiks viņam esot pagājis.

Laikraksts atzīmē, ka Prīvertam regulāri bija jāierodas Rīgas rajona tiesā, ko viņš arī likumpaklausīgi darījis, kur pret viņu notika tiesvedība par narkotiku kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā un organizētā grupā.

Tiesas sēdē pagājušajā nedēļā prokurore Jeļena Kaminska lūdza sodīt Prīvertu ar astoņu gadu un sešu mēnešu cietumsodu, uzsverot, ka apsūdzētais jau iepriekš sodīts par kokaīna ievešanu Latvijā, viena lieta par narkotikām vēl ir tiesvedībā.

Pēdējā vārdā Prīverts savu vainu narkotiku kontrabandā neatzina, piebilstot, ka kādam cilvēkam tikai atbildējis uz jautājumu par iespēju droši norīt kapsulu, sakot, ka to nezinot.

Prīverts vienīgi nožēlojot, ka savās mājās Saulkrastos glabājis kokas koka lapiņas. Tās tur viņam esot vairākus gadus atradušās kā suvenīrs. Viņš neesot zinājis, ka nedrīkstot turēt, tās legāli pircis un pārvietojis pāri robežām 1998. gadā. Kad aizturēts par kokaīna kontrabandu, tad kratīšanas laikā šīs lapiņas viņa dzīvesvietā atradusi policija.

Prīverts paudis uzskatu, ka viņu specdienesti vajājot veco grēku dēļ, daudz kas esot safabricēts un ka lietu pret viņu vajagot izskatīt no jauna, vēsta laikraksts.

"Nesmuki, ka mani vajā par šādiem sīkumiem. Neesmu ne ņēmis, ne vedis narkotikas. Vajadzīga vēl viena izmeklēšana par tiem atrastajiem 12 gramiem. Arī par manu nogalināto brāli," teica Prīverts. Viņa brālis pēc šā notikuma 2013. gada 16. septembrī tika atrasts miris Rīgas Centrālcietumā, par ko joprojām notiek tiesvedība citas krimināllietas ietvaros – saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu apsūdzēti trīs cietuma uzraugi. Apcietinātais Prīverta brālis toreiz tika turēts aizdomās par iespējamu vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu ievešanu Somijā, ziņo LETA. Viņu bijis plānots izdot Somijas varas iestādēm.

Tāpat atsevišķa tiesvedība bija pret Jāni Tidriķi, Antanu Buividu, Mindaugu Barču un Sigitu Šermukšni, ar kuriem kopā, kā uzskata prokuratūra, darbojies Prīverts. Šim četriniekam katram piespriesti seši gadi cietumā, teica prokurore.

Laikraksts atklāj, ka attiecībā uz 2013. gada notikumiem, kā tos vērtē prokuratūra, Šermukšnis pirmstiesas izmeklēšanā liecinājis, ka Klaipēdā ticies ar Barču, kurš ierosinājis nopelnīt vieglu naudu. Barčs viņu katru dienu apstrādājis, teicis, ka labi izskatoties un uz viņu nekritīšot aizdomas, līdz Šermukšnis piekritis. Nauda bijusi vajadzīga mātei un brālim invalīdam. Barčs viņu iepazīstinājis ar Tidriķi un Buividu.

Šermukšnis vairākas dienas dzīvojis viesnīcā Buenosairesā pie Prīverta, kurš tiesas sēdē liecināja, ka 2013. gada jūlijā aizlidojis uz Argentīnas galvaspilsētu Buenosairesu darīšanās. Prīverts viņu instruējis, kā rīt kapsulas, un mierinājis, ka pasākums esot 100% drošs. Trenējies rīšanā ar maziem tomātiem un jogurtu. Tad vienā dienā atnācis kāds vietējais un iedevis dvielī ietītas 119 brūnas kapsulas.

Šermukšnis tās norijis un 1. augustā izlidojis uz Rīgu, kur viņu sagaidījuši draugi. Bijis slikti, tomēr sācis ēst, lai kapsulas "nāktu ārā", ko visi gaidījuši. Palicis ļoti slikti, neatceroties, cik dienas dzīvojis viesnīcā. Daļa kapsulu "iznākušas ārā", no kurām pusi paņēmis Robis (tā saukuši Prīvertu). Lai kapsulas "nāktu ārā", draugi devuši plūmes, jogurtu, caurejas zāles, veduši pie kāda ārsta, kurš nevarējis palīdzēt. Apcietināts viesnīcā Lilastē, notikumus atstāsta laikraksts.

Prokurore norādījusi, ka Prīverta uzdevums noziedzīgajā grupā bijis viesnīcas rezervācija, kokaīna sagādāšana, kurjera sagaidīšana un izmitināšana, par ko pienācās puse no kokaīna. Arī Latvijā sākumā kurjers bijis Prīverta aprūpē, pēc tam viņš nogādāts viesnīcā. Barča uzdevums bijis kurjera sameklēšana, nauda aviobiļetei un pases izgatavošanai. Tidriķa uzdevums bijusi aviobiļešu pirkšana, finanses. Buivida – kurjera transportēšana pa Latviju.

"Prīverts kontrolēja situāciju. Šermukšnis bija tikai kokaīna konteiners, peļņas avots un atradās pakļautības stāvoklī," tiesas debašu nobeigumā sacījusi prokurore Kaminska, vēsta laikraksts.

"Nekādas darbības ar narkotikām neesmu veicis. Neesmu kokaīnu pircis, ne organizējis kaut ko tā sakarā. Šermukšnis mani apsūdz apmaiņā pret savu brīvību, un tāpēc viņa liecības nav ticamas. Savukārt policijai bija svarīgi no mums uztaisīt organizētu grupu. Neesmu paņēmis pusi kokaīna, kā apgalvo Šermukšnis, un pēc tam pazudis," tiesā apgalvojis Prīverts.

Savukārt prokurore Kaminska uzskata, ka Šermukšnim nebija nekāda pamata nepatiesi liecināt par Prīvertu.

Tieši Šermukšna pirmstiesas izmeklēšanā sniegtās liecības ir pamatā Prīverta apsūdzībai, bet bijuši arī vēl citi pierādījumi. Prīverta advokāts Ēriks Štālbergs gan laikrakstam apgalvojis, ka Tidriķis, Buivids, Barčs notikušajā savu vainu neatzīstot, bet Šermukšnis tiesā teicis, ka narkotikas pārvadājis savām vajadzībām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form