Ilmâra Poikâna - Neo preses konference.
Foto: F64

Tā dēvētajā Neo jeb Ilmāra Poikāna lietā prokurore apsūdzētajam prasa piespriest 280 stundas piespiedu darba, liecina paša Poikāna ieraksts sociālajā tīklā "Twitter".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šāds sods viņam tiek prasīts saistībā ar apsūdzību par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem un komercnoslēpumu saturošu ziņu neatļautu iegūšanu un izpaušanu.

Savukārt spriedumu Rīgas Centra rajona tiesa šajā lietā paredzējusi nolasīt ceturtdien, 5.jūnijā, plkst 10.

Poikāns pavēstīja, ka gadījumā, ja spriedums būs notiesājošs, viņš to jebkurā gadījumā pārsūdzēs.

Viņš arī pauda, ka neizprot, kā Rīgas Centra rajona tiesa gatavojas taisīt spriedumu faktiski dažu stundu laikā. "Tiesas sēde, kurā notika abu pušu debates, beidzās trešdien plkst.13, bet tiesa gatavojas nolasīt sprieduma īso versiju jau nākamajā dienā plkst.10. Ņemot vērā, kāds ir tiesas oficiālais darba laiks, iznāk, ka spriedums tiks taisīts četru stundu laikā. "seit rodas jautājums, cik lielā mērā tiesa vispār ņem vērā debatēs dzirdēto," sacīja Poikāns.

Tāpat Poikāns pauda pārliecību, ka gadījumā, ja spriedums būs viņasm attaisnojošs, to pārsūdzēšot prokuratūra.

Rīgas Centra rajona tiesa sākusi skatīt tā dēvēto Neo lietu, kurā Poikānam uzrādīta apsūdzība par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem un komercnoslēpumu saturošu ziņu neatļautu iegūšanu un izpaušanu.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta par nelikumīgām darbībām ar personu datiem, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Bet par komercnoslēpuma izpaušanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai naudas sodu.

Prokuratūrā iepriekš norādīja, ka apsūdzētais vīrietis, būdams reģistrēts kā lietotājs Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmā, veicis nelikumīgu datu lejupielādi ar fizisko personu datiem, kā arī neatļauti ieguvis VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas elektroniskos dokumentus.

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" 2010.gada februāra vidū ziņoja, ka VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā atrasts drošības caurums, pa kuru triju mēnešu laikā nezināmas personas ieguvušas apmēram 7,4 miljonus dokumentu 120 gigabaitu apmērā.

Faktu, ka VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā bijusi milzīga datu noplūde, "De facto" uzzināja no cilvēku grupas, kas sevi dēvēja par "Ceturtās atmodas tautas armiju" ("4ATA"). Vēlāk tās pārstāvis, kurš sevi dēvēja par Neo, regulāri internetā publicēja dažādu iestāžu algu sarakstus.

Policija pēc tam sāka kriminālprocesu un tā ietvaros aizturēja Poikānu, kurš atzinās, ka viņš ir Neo.

Policija veica kratīšanu arī televīzijas žurnālistes dzīvesvietā un atsavināja viņas datora ārējo cieto disku un vairākas flešatmiņas, par ko tika iesniegta sūdzība Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Policija atsavināja žurnālistes personīgo datoru un tādējādi ieguva ziņas arī par žurnālistes informācijas avotiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropa Latvijas Televīzija Twitter VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form