Augstākā tiesa trešdien noraidīja par divām slepkavībām, diviem slepkavības mēģinājumiem, laupīšanu un nelikumīgu ieroča nēsāšanu ar mūža ieslodzījumu notiesātā 21 gadu vecā jelgavnieka Kazimira Zolberga apelācijas sūdzību. Spriedumu kasācijas kārtībā var pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Zolbergs tiesas sēdē mainīja iepriekš sniegtās liecības, paziņojot, ka gan pirmstiesas izmeklēšanas laikā, gan pirmās instances tiesā sniedzis nepatiesas liecības, jo esot baidījies par savu drošību.

Augstākajai tiesai viņš stāstīja, ka neesot piedalījies neželīgajās slepkavībās, bet bijis klāt, kad tās notika, un pat mēģinājis noziegumu aizkavēt. Tomēr viņš nespēja paskaidrot, kā izpaudušies šie mēģinājumi, ja šāvējam tomēr izdevies izšaut divas revolvera aptveres.

Zolbergs arī nevarēja izskaidrot, kāpēc visi cietušie liecībās un konfrontācijās tieši viņu neministinoties atzinuši par šāvēju, pieļaujot, ka viņi kļūdījušies un "jauc mani ar kādu citu".

Viņš arī noliedza, kā būtu piedalījies laupīšanā un izspiedis no cietušajiem naudu, norādot, ka nav arī redzējis, ka to būtu darījuši pārējie divi noziegumā iesaistītie - brāļi Lauris un Gaidis Fišeri. Taču uz prokurora jautājumu, kā iespējams neredzēt šādas darbības septiņus kvadrātmetrus lielā istabiņā, tiesājamais nespēja atbildēt.

Viņš arī nespēja izskaidrot apelācijas sūdzībā izteikto lūgumu nosūtīt lietu papildizmeklēšanai un tikai pēc vairākkārtējiem jautājumiem tiesai izdevās noskaidrot, ka tiesājamais vēlējies, lai apelācijas tiesa viņu attaisno apsūdzībā par slepkavībām un laupīšanu.

Tiesu debatēs Zolberga valsts piešķirtā aizstāve Marika Balaško atzina, ka "diemžēl arī apelācijas tiesā mēs dzirdējām tikai nepabeigtus teikumus un neizrunātus uzvārdus". "Mēs neguvām jaunus pierādījumus, ka tiesājamais nebūtu piedalījies noziegumos, tāpēc es varu tikai lūgt tiesu ņemt vērā visus vainu mīkstinošos apstākļus un spriest taisnīgu tiesu," sacīja aizstāve.

Zolbergs iesniedza apelāciju, jo uzskata piespriesto sodu par pārāk bargu. Zemgales apgabaltiesa 26.martā Zolbergam, kurš slepkavības izdarījis narkotisko vielu reibumā, piesprieda mūža ieslodzījumu. Tiesa piemēroja Zolbergam arī mantas konfiskāciju un apmierināja Viduslatvijas slimokases un cietušo prasības.

Jau ziņots, ka sprieduma nolasīšanas laikā, kā arī tiesas procesa sēdēs Zolbergs izturējās ar necieņu pret tiesu - sprieduma laikā sēdēja un spļāva košļājamo gumiju tiesas procesu filmējošās televīzijas kameras virzienā, izteica ņirdzīgas piezīmes, ķiķināja, gulēja uz apsūdzēto sola, kā arī sēdēja ar pleijera austiņām un klausījās mūziku.

Saskaņā ar apsūdzību Zolbergs 2001.gada septembrī kopā ar brāļiem Fišeriem ielauzās dzīvoklī Driksas ielā, ar "Nagan" tipa šaujamieroci raidīja vismaz 14 šāvienus un sašāvis četrus cilvēkus, nolaupot 70 latus naudu un mobilo tālruni. No apšaudē gūtajiem ievainojumiem mira 12 gadus vecais Sandris P. un zēna patēvs Sergejs K., bet zēna māte Vija P. un brālis Vilnis P. guva ievainojumus.

Zemgales apgabaltiesa 24.jūlijā sāks izskatīt krimināllietu pret pārējiem diviem apšaudes dalībniekiem - brāļiem Fišeriem. Viņi apsūdzēti par bruņotu laupīšanu personu grupā pēc iepriekšējas norunas, izmantojot šaujamieroci, bet pret viņiem izbeigta krimināllieta daļā par slepkavību, jo gan viņi, gan cietušie liecinājuši, ka slepkavību iniciators un izpildītājs bijis Zolbergs.

Nepilnus divus mēnešus pirms noziegumiem Driksas ielā Zolbergs atbrīvots no Valmieras cietuma, kur viņš izcieta piecu gadu cietumsodu par nepilngadīgas personas izvarošanu grupā, apmierinot dzimumtieksmes netiklā veidā. Atrodoties ieslodzījumā, Zolbergs 35 reizes pārkāpis režīma noteikumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form