Noslēgusies tiesāšanās par nekvalitatīva alkohola realizāciju, kā rezultātā Jelgavā nomira seši cilvēki
Foto: Shutterstock

Septiņus gadus pēc traģēdijas ar reāliem cietumsodiem šonedēļ noslēdzies tiesas process par metilspirtu saturošu dzērienu realizāciju, kā rezultātā Jelgavā nomira seši cilvēki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prokuratūrā aģentūra LETA noskaidroja, ka šonedēļ Augstākā tiesa atteikusies sākt kasācijas tiesvedību, tādejādi stājies spēkā spriedums un piecām apsūdzētajām personām piespriestie reālie cietumsodi. Piespriestie sodi svārstās no gada un vairākiem mēnešiem līdz četriem gadiem cietumā.

Pirmā tiesu instance apsūdzētajiem piemēroja nosacītus brīvības atņemšanas sodus, tāpēc prokuratūra iesniedza protestu daļā par soda izpildes veidu. Prokuratūra toreiz norādīja, ka ievērojot noziedzīgā nodarījuma raksturu, radīto kaitējumu, kā arī apsūdzēto personības, ar nosacītu brīvības atņemšanas sodu netiks sasniegts soda mērķis.

Jau ziņots, ka saskaņā ar lietas materiāliem viena no apsūdzētajām personām strādāja kādā firmā, kurā bija iespējams iegādāties metilspirtu, ko viņa tālāk pārdeva pārējām krimināllietā apsūdzētajām personām.

Apsūdzētie iegādāto metilspirtu atšķaidīja ar ūdeni un pārdeva kā alkoholiskos dzērienus. No šiem spirtu saturošajiem šķidrumiem, kuri nav alkoholiskie dzērieni, mira sešas personas, savukārt vēl trīs personas saindējās.

Ekspertīzē konstatēts, ka cilvēki miruši pēc saindēšanās ar metanolu. Šī viela iegūta kādā tirdzniecības vietā Rīgā, un viens no uzņēmuma darbiniekiem to atvedis uz Jelgavu.

Šī pēdējos 14 gados nav vienīgā liela apmēra traģēdija, kas saistīta ar nekvalitatīvu alkoholu. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Preiļu rajonā 2006. gada rudenī tika izsludināta ārkārtas situācija, jo iedzīvotāji masveidā saindējās ar nelegālas izcelsmes alkoholu.

No 2006. gada rudens līdz 2007. gada janvāra vidum nekvalitatīva alkohola izraisītā toksiskā hepatīta ārstēšanās kursu Preiļu slimnīcā izgāja 94 slimnieki. Vairāki desmiti toksiskā hepatīta slimnieku ārstējās arī Rēzeknes slimnīcā. Mediķi prognozēja, ka neviens no viņiem nekad vairs nekļūs pilnīgi vesels.

Minētajā laika periodā Preiļu slimnīcā nomira pieci toksiskā hepatīta slimnieki, bet pēc izrakstīšanas no ārstniecības iestādes - vēl četri.

Par šo traģēdiju uz apsūdzēto sola nokļuva vairākas personas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jelgava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form