Par aizliegtu ballēšanos un komandantstundas ignorēšanu Rīgas policija piemērojusi naudas sodus
Foto: Shutterstock

Rīgas likumsargi Jaungada naktī par komandantstundas laikā neatļautu ballēšanos, kā arī uzturēšanos ārpus dzīvesvietas bez pamatota iemesla piemērojuši naudas sodus, portālu "Delfi" informēja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Greidāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas pašvaldības policija Jaungada naktī fiksējusi 85 notikumus saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpšanu, kā arī veiktas 87 personu pārbaudes, kuras atradās uz ielas komandantstundas laikā no pulksten 22 līdz pulksten 5. Kopā sākts 51 administratīvo pārkāpumu process.

31. decembrī pulksten 22.20 RPP Ziemeļu pārvaldes darbinieki Jaunciema gatvē apturēja kādu automašīnas vadītāju. Pārrunu laikā vadītājs skaidroja, ka braucis no turpat netālu esošā pārtikas veikala. Tomēr, ņemot vērā, ka tirdzniecības vietas darbu beidza pulksten 21, vīrieša stāstītais likumsargus nepārliecināja. Pēc brīža vīrietis mainīja savu notikušā versiju, atzīstot, ka bijis ciemos pie drauga. Vīrietim piemērots naudas sods 20 eiro.

Kāda cita RPP Ziemeļu pārvaldes autopatruļa pulksten 22.33 Sniega ielā pamanīja manāmi iereibušu vīrieti, kurš knapi spēja noturēties uz savām kājām. Pārrunu laikā atklājās, ka vīrietis, neskatoties uz ciemošanās aizliegumu, bijis pie drauga. Notikuma dienā abi lietojuši grādīgos dzērienus. Ņemot vērā personas reibuma pakāpi, likumsargi nolēma viņu aizvest līdz mājām.

Savukārt pulksten 23.25 RPP Latgales pārvaldes darbinieki devās uz Nīcgales ielu, kur uz ielas sastapti divi agresīvi vīrieši. Pārrunu laikā abi kungi skaidroja, ka viņus personīgi neviens neesot informējis par komandantstundu, tāpēc valstī noteiktie ierobežojumi neattiecoties uz viņiem. Tāpat noskaidrots, ka abi plānojuši doties uz privātu ballīti. Abām personām piemērots 50 eiro naudas sods.

Vēlāk RPP Latgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par neatļautu pulcēšanos Salnas ielā. Ziņotāji skaidroja, ka pirms brīža pāris personas, neskatoties uz Pirotehnikas likumā noteikto aizliegumu, izšāvušas raķetes daudzdzīvokļu namu pagalmā. Policisti notikuma vietā sastapa divus vīriešus. Izjautājot personas par pirotehnikas lietošanu, abi paskaidroja, ka iznākuši no mājokļa tikai paskatīties salūtu un nezinot, kurš pagalmā izšāvis raķetes.

Datu pārbaudes laikā atklājās, ka viens no viņiem ir izsludināts meklēšanā. Saistībā ar valstī noteikto ierobežojumu pārkāpšanu personām piemērots sods 40 eiro apmērā. Savukārt meklēšanā izsludinātais vīrietis nogādāts tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

Pāris minūtes vēlāk RPP Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu kautiņu vienā no Čiekurkalna dzīvokļiem. Notikuma vietā noskaidrots, ka divi pāri nolēmuši kopīgi nosvinēt svētkus. Aizliegtās ciemošanās laikā starp sievietēm izcēlies konflikts, kura laikā abas ķērušās pie dūru vicināšanas. Visbeidzot kungi nolēmuši iesaistīt policiju. Visām personām par valstī noteikto ierobežojumu pārkāpumiem piemēroti naudas sodi 50 eiro apmērā.

31. decembrī īsi pirms pulksten 22 RPP Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu pārbijušos suni Tvaika ielā, kurš ieskrējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportlīdzeklī.

Notikuma vietā mediķi pastāstīja, ka pirotehnikas sprādzienu laikā pēkšņi operatīvajā transportlīdzeklī ieskrējis un noslēpies nezināms suns. Mājdzīvnieks aizvests uz policijas operatīvo transportlīdzekli. Vienlaikus informācija nodota Dzīvnieku policijai, kuras darbiniekiem izdevās nolasīt sunim implantēto mikroshēmu. Tomēr datu pārbaudes laikā atklājās, ka piereģistrēts ir tikai čips, savukārt ziņas par suņa saimnieku nav pievienotas. Līdz ar to suni nācās nogādāt patversmē.

1. janvārī pulksten 2.52 RPP Zemgales pārvaldes darbinieki saņēma vēl vienu izsaukumu saistībā ar noklīdušu suni. To Rostokas ielā bija ievērojušas divas personas, kuras suni noķēra un izsauca policiju. Arī šajā gadījumā neizdevās noskaidrot suņa saimnieku. Tomēr ievērots, ka sunim ir kakla siksna ar žetonu – uz tā norādīts vārds "Klāva". Līdz ar to suns nogādāts dzīvnieku patversmē "Ulubele", kur gaidīs atsaucamies saimnieku.

Nedaudz vēlāk RPP Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbinieki Krišjāņa Valdemāra ielā pamanīja kādu nepārliecinošu automašīnas vadītāju. Aizdomās, ka transportlīdzekļa vadītājs ne tikai neievēro komandantstundu, bet arī pie automašīnas stūres sēdies alkohola reibumā, transportlīdzekļa vadītājs apturēts. Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki. Veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā policistu aizdomas apstiprinājās. Darbu notikuma vietā turpināja Valsts policija.

Ar pavisam negaidītu situāciju sastapās RPP Vidzemes pārvaldes darbinieki, kuri, patrulējot Teikā, pamanīja uz ielas vīrieti ar cirvi. Likumsargi vīrieti vairākas reizes uzrunāja, taču neko konkrētu no viņa neizdevās noskaidrot. Neadekvātajam kungam vairākas reizes dots rīkojums nomest cirvi, taču viņš mēģināja turpināt savu ceļu pa Teikas ielām. Policistiem vīrieša apturēšanā nācās pielietot elektrošoka pistoli. Pēc aizturēšanas uz notikuma vietu izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Policistu pavadībā vīrietis nogādāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā.

RPP redzeslokā nonākuši arī daudzi citi salīdzinoši nenozīmīgi pārkāpumi.

Lielākoties personām izteikti mutiski aizrādījumi vai piemēroti minimālie naudas sodi, bet tikai dažos gadījumos policisti piemērojuši sodus līdz 100 eiro

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Pirotehnika Rīgas pašvaldības policija Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form