Aizvadītā gada nogalē Ogres rajona tiesa apstiprināja Ogres rajona prokuratūras prokurores un apsūdzētā, 1978.gadā dzimušā Rolanda B. noslēgto vienošanos par sodu, kāds viņam piemērojams saistībā ar martā Ogrē izraisīto ceļu satiksmes negadījumu, kurā dzīvību zaudēja deviņus gadus vecs zēns. Autovadītāju apcietināja tiesas zālē, un turpmākos septiņus gadus viņš pavadīs nebrīvē, informēja "Ogres Vēstis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Negadījums, kad pērnā gada 18.martā ap pulksten 19 uz gājēju pārejas Ogrē, Tīnūžu ielas un Meža prospekta krustojumā, autovadītājs notrieca deviņus gadus veco Kasparu un aizbēga no negadījuma vietas, sabiedrībā izraisīja plašu rezonansi.

Veicot virkni operatīvo meklēšanas pasākumu un pateicoties negadījuma aculiecinieka Kristapa Cīruļa un citu personu sniegtajai informācijai, policija negadījumu izraisījušo autovadītāju atrada un aizturēja jau nākamajā dienā viņa mājās, Ikšķiles novada apdzīvotā vietā «Kalnāji».

Autovadītājs jau bija paguvis veikt dažus pasākumus negadījumu izraisījušā auto nomaskēšanai, - noņēmis sānskata spoguli un izlaidis riepām gaisu, transportlīdzeklis sen nav kustināts..

Veiktās ekspertīzes nepārprotami apliecināja, ka Kasparu notriecis tieši Kalnājos uzietais «Nissan Sunny », kuru Rolands negadījuma brīdī bija vadījis, atrodoties psihotropo vielu - hloprotiksēna un fenazepāma - ietekmē, ko lietojis pēc ārsta norādījuma depresijas ārstēšanai. Autovadītājam, kurš agrāk nebija tiesāts, sākotnēji, pēc viņa paša lūguma, piemēroja apcietinājumu, jo plašsaziņas līdzekļos bija izskanējuši draudi pret bērna notriecēju vērst linča tiesu. 22.maijā apcietinājumu Ogres rajona tiesa aizstāja ar policijas uzraudzību, un septembrī minēto lieto policija nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka 1978.gadā dzimušais Rolands B. 18.martā ap pulksten 19, būdams psihotropo vielu ietekmē, vadīja automašīnu «Nissan » Ogrē, pa Tīnūžu ielu, virzienā no Brīvības ielas uz Meža prospektu. Autovadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotā vietā, vadot auto ar ātrumu, ne mazāku kā 80 kilometri stundā. Rodoties kustības bīstamībai, viņš iebrauca brīdinājuma ceļa zīmes «Bērni» darbības zonā un tuvojās tobrīd jau neregulējamai gājēju pārejai (kā izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, luksofors jau bija pārslēdzies mirgojošā režīmā).

Rolanda vadītais auto apdzina trīs citus auto un, nesamazinot braukšanas ātrumu, uzbrauca uz gājēju pārejas, pa kuru tobrīd, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, ielu (raugoties auto braukšanas virzienā) no kreisās uz labo pusi šķērsoja deviņus gadus vecais Kaspars. Autovadītājs nesamazināja braukšanas ātrumu un neapturēja transportlīdzekli pirms pārejas, lai dotu ceļu gājējam, kā rezultātā viņu notrieca un neapstājoties aizbrauca no negadījuma vietas. Zēns no gūtajām traumām negadījuma vietā mira.

Noslēdzot vienošanos, ņemts vērā arī tas, ka Rolanda B. noziedzīgā nodarījuma rezultātā bojā gājušā zēna tuviniekiem radīts morālais kaitējums. Apsūdzētais piekrita morālā kaitējuma kompensācijai simts tūkstošu latu apmērā, no kuriem divus tūkstošus Rolanda B. māte cietušajiem jau izmaksājusi.

Par apsūdzētā Rolanda B., atbildību mīkstinošiem apstākļiem tika atzīts tas, ka izdarīto viņš nožēlo un vaļsirdīgi atzīst. Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka apsūdzētā Rolanda B. apgādībā ir divi nepilngadīgi bērni. Līdz noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdim viņš strādājis kādā SIA par atslēdznieku - štancētāju un no darba vietas raksturots pozitīvi, uzskaitē pie psihiatra un narkologa nav bijis.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidrots arī tas, ka 2006.gada 20.jūnijā Rolands B. Rīgā, vadot auto, saņēmis administratīvo sodu 20 latu apmērā par uzbraukšanu gājējam uz neregulējamas gājēju pārejas. Acīm redzot toreiz gājējs guvis tikai vieglas traumas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form