Par degvielas piesavināšanos rosina apsūdzēt atstādināto VUGD priekšnieka vietnieku
Foto: LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) nosūtījis Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, lai tā sāktu kriminālvajāšanu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieku Intu Sēli par dīzeļdegvielas piesavināšanos nelielā apmērā un dienesta viltojumu.

Neminot personas vārdu, IDB informē, ka VUGD amatpersona, nelikumīgi izmantojot dienesta vajadzībām izsniegto degvielas karti, vairākkārt uzpildīja degvielu privātajā automašīnā, kā arī veica dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, dienesta transportlīdzekļu ceļazīmēs norādot nepatiesas ziņas par dīzeļdegvielas uzpildi.

Ceļazīmes kopā ar attaisnojuma dokumentiem tika iesniegtas VUGD apmaksas veikšanai.

IDB prokuratūru lūdz VUGD amatpersonu apsūdzēt pēc Krimināllikuma 180. panta 1. daļas un Krimināllikuma 327. panta 2. daļas. Par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Savukārt par dienesta viltojumu, ja ja tas izdarītas mantkārīgā nolūkā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

IDB iepriekš publiski ir apstiprinājis Sēļa aizturēšanu.

Savukārt VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš ar preses pārstāves Intas Palkavnieces starpniecību, neminot personu vārdus, iepriekš norādīja, ka neatkarīgi no IDB veiktās izmeklēšanas, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm disciplināratbildības likumu, VUGD ir ierosinājis disciplinārlietas pret divām dienesta amatpersonām.

Tajās tiks izvērtētu dienesta rīcībā esošā informācija un amatpersonu disciplināratbildība.

Āboliņš arī norādīja, ka, novērojot dienestā jebkāda veida pretlikumīgus nodarījumus, VUGD nekavējoties sniedz informāciju izmeklējošām iestādēm un sadarbojas, lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu un izskaustu šāda veida gadījumus. "Varu apliecināt, ka dienestā uz šo gadījumu raugās nopietni," viņš uzsvēra.

Jau ziņots, ka IDB aizturēja divas VUGD amatpersonas aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā un dienesta viltojumu. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma" vēstīja, ka viens no aizturētajiem ir Sēlis, bet otrs – vecākais inspektors.

Kriminālprocesā vienai no aizturētajām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss un drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, otrai amatpersonai - personas, pret kuru sākts kriminālprocess statuss.

"Panorāma" vēstīja, ka Sēlis aizturēts savā darbavietā Rīgā, Centrālās vadības ēkā Maskavas ielā.

Sēlis ir viens no trim VUGD priekšnieka Oskara Āboliņa vietniekiem. Pulkveža pārraudzībā ir trīs lielas struktūras - Operatīvās vadības pārvalde, Iepirkumu un nodrošinājuma pārvalde, kā arī Tehniskā dienesta pārvalde.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka pirms desmit gadiem Sēli, tolaik Zemgales reģiona brigādes komandieri, disciplināri sodīja par dienesta tehnikas izmantošanu darbos pie privātpersonas.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Iekšlietu ministrija Ieslodzījuma vietu pārvalde VUGD
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form