Foto: AFI
Valsts policija (VP) aizdomās par izspiešanu aizturējusi kriminālajās aprindās pazīstamo Raiti Kononovu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki pēc vairāku mēnešu ilgas izmeklēšanas par izspiešanu aizturēja iepriekš vairākkārt tiesātu 1960.gadā dzimušu vīrieti. Aizturētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Valsts policijā apstiprina, ka aizturētais ir Kononovs.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizturētais, piedraudot ar vardarbību, izspiedis no cietušās personas 10 000 eiro. Pret vīrieti ierosināts kriminālprocess par izspiešanu.

Policija turpina izmeklēšanu un lūdz atsaukties personas, kuras varētu būt cietušas no Kononova noziedzīgām darbībām vai kuru rīcībā ir kāda izmeklēšanai noderīga informācija, zvanot pa tālruņiem 67075364 vai 67075366. Anonimitāte garantēta.

Kononovs vairākkārt nonācis konfliktā ar likumu. Pagājušajā nedēļā Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments nolēma atstāt negrozītu Latgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Kononovs sodīts ar 42 401 eiro naudas sodu tā dēvētajā vērienīgajā nelegālā spirta lietā. Šo vērienīgo spirta kontrabandas mēģinājumu Drošības policija atklāja jau 2006.gadā. Kononovs noziegumu organizēja, atrodoties cietumā.

2012.gadā Latgales apgabaltiesa Kononovu un vēl vairākas personas attaisnoja krimināllietā par kravas automašīnu rindas nelikumīgu apbraukšanu Grebņevā 2006.gadā. Šajā lietā spriedums pārsūdzēts, un Augstākā tiesa to skatīs martā.

2012.gadā saistībā ar 6,5 miljonu cigarešu kontrabandu prokurors uzrādīja sākotnējās apsūdzības septiņām personām, tostarp Kononovam, kurš plašāk pazīstams ar iesauku "Koņs", un kādai bijušajai Grebņevas muitas amatpersonai.

2003.gadā Augstākā tiesa savulaik atzina Kononova vainu daļā par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Ludzas nodaļas direktora Vjačeslava Liscova slepkavības ieroča iegādāšanos un realizēšanu. Kononovam tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem.

Kononovs nereti izcēlies ar skaļiem paziņojumiem. 2011.gadā nereti vienkārši par kontrabandas karali dēvētais Kononovs publiski paziņoja, ka visi lielākie kontrabandas organizēšanas grupējumi atrodas Rīgā un darbojas ciešā saitē ar valsts amatpersonām. Savukārt 2003.gadā Kononovs intervijā žurnālam "Klubs" nosaucis vairākas augstas tiesību aizsardzības iestāžu amatpersonas, vainojot tās dažādās nelikumībās. Kononovs toreiz intervijā norādīja uz Satversmes aizsardzības biroja (SAB) saistību gan ar kontrabandu, gan izmeklēšanas ietekmēšanu, gan arī sasaista SAB ar Liscova slepkavību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!