Par kara noziegumu slavināšanu diviem vīriešiem Daugavpilī piemēro sabiedrisko darbu
Foto: LETA

Ar prokurora priekšrakstiem par sodu pabeigts kriminālprocess par kara nozieguma attaisnošanu Daugavpilī, kur divi vīrieši šī gada 9. maijā intervijā ar žurnālistu pauda atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā. Vīriešiem piespriests 200 stundu sabiedriskais darbs, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar apsūdzību abi vīrieši šī gada 9. maijā atradās Dubrovina parkā, Daugavpilī, pie Otrā pasaules kara laikā bojā gājušo karavīru memoriāla un publiski sniedza interviju televīzijas kanālam “TV3”, norādot, ka parkā ieradušies, lai pagodinātu karā kritušos, kuri cīnījās ar fašismu. Uz žurnālista jautājumu par sajūtām saistībā ar notiekošo kara konfliktu Ukrainā, kā tas mainījis attieksmi pilsētā, apsūdzētie atbildēja: “Turpina fašistus sist! [...] Eiropa vēl to atbalsta, kas ir aizvainojoši. Hruščovs viņus nav iznīcinājis, pažēlojis... šobrīd izlīduši. Banderovieši visādi.”

Ar minētajiem izteicieniem un uzvedību apsūdzētie vīrieši pauda pozitīvu attieksmi, kā arī atzina par pareizu un pieļaujamu 2022. gada 24. februārī Krievijas Federācijas uzsākto agresīvo karu Ukrainā.

Apzinoties, ka sniegtā intervija ir pieejama neierobežotam personu skaitam, apsūdzētie apzināti publiski slavināja un attaisnoja Krievijas īstenotos kara noziegumus, noziegumus pret cilvēci un mieru Ukrainā, norāda prokuratūrā.

Krimināllikumā par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēts brīvības atņemšanas sods uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Apsūdzētie pilnībā piekrita viņiem inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja.

Prokurore, ņemot vērā gan to, ka apsūdzēto izteikumi, paužot savu pozitīvo attieksmi un atzīstot par pareiziem un pieļaujamiem Krievijas pastrādātos noziegumus Ukrainā, izraisīja asu sabiedrības reakciju, gan izvērtējot apsūdzēto personības un viņu attieksmi pret izdarīto, ir guvusi pārliecību, ka apsūdzētajiem vīriešiem nevajadzētu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu sodu, taču viņus nevar atstāt nesodītus. Līdz ar to kriminālprocess tika pabeigts, sastādot priekšrakstu par sodu, kam piekrita amatā augstāks prokurors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar prokurora priekšrakstu par sodu katram apsūdzētajam piemērots sabiedriskais darbs uz 200 stundām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.