Par koku nozagšanu valsts mežā ar vairāk nekā 10 000 eiro soda Balvu novada iedzīvotāju
Foto: DELFI

Par 76 koku nelikumīgu izciršanu Balvu novada Krišjāņu pagasta valsts mežos kopumā 2,5 hektāru platībā ar 10 262 eiro sodīta Balvu novada iedzīvotāja Maruta Pudule, liecina informācija AS "Latvijas Valsts meži" mājaslapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Publicētajā informācijā norādīts, ka šā gada 23.oktobrī stājies spēkā spriedums par nelikumīgu koku ciršanu valsts mežā. Izskatot krimināllietu, Balvu rajona tiesa konstatēja, ka apsūdzētā Pudule 2013.gada nogalē, izmantojot kā darbaspēku personu grupu, pret kuru kriminālprocess izdalīts atsevišķā lietvedībā, veica patvaļīgu koku ciršanu valsts īpašumā esošajās meža platībās Balvu novada Krišjāņu pagastā.

Nelikumīga koku ciršana bez ciršanas apliecinājuma dažādos laikos tikusi veikta divos valsts meža 85.kvartāla nogabalos. Kopumā valsts mežā patvaļīgi tika nocirsti 76 koki ar kopējo krāju 72,64 kubikmetri, kā arī iznīcināta mežaudze 2,5 hektāru platībā.

Balvu rajona tiesa atzinusi Puduli par vainīgu un nosprieda piedzīt no viņas 7611,23 eiro valsts labā, 2651,76 eiro LVM labā, kā arī sodīt ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. Tikai pateicoties tam, ka vainīgā atzinās un sadarbojās ar izmeklēšanas iestādēm, kā arī ņemot vērā iepriekšējo nesodāmību, brīvības atņemšanas sods tika noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz trijiem gadiem.

Kā norādījis LVM Ziemeļlatgales mežsaimniecības izpilddirektors Viktors Reblis, uzņēmums gandarīts par tiesībaizsardzības iestāžu aktivitātēm, izmeklējot šo un citas ar koku nelikumīgu ciršanu saistītās lietas.

"Ceram, ka šis spriedums liks padomāt citiem sveša meža tīkotājiem, pirms ķerties pie motorzāģa. Aicinu ikvienu iedzīvotāju cīņā pret meža zagļiem nepalikt malā un ziņot tiesībaizsardzības iestādēm par aizdomīgiem koku ciršanas gadījumiem, vienalga, vai tas ir valsts, privātīpašnieka vai pašvaldības mežs," norādījis uzņēmuma pārstāvis.

Kā ziņots, katru gadu LVM atjauno aptuveni 20 000 hektāru meža un izkopj 40 000 hektāru jaunaudžu, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

Uzņēmumam pieder 1,62 miljoni hektāru apsaimniekotas valsts mežu zemes, tajā skaitā 1,59 miljoni hektāru meža zemes, no kuras 1,35 miljoni hektāru ir mežs. Kā dabas aizsardzības teritorijas tiek apsaimniekoti 0,32 miljoni hektāru jeb 20% no visu LVM valdījumā esošo zemju kopplatības. 100% uzņēmuma akciju pieder valstij, un to turētāja ir Zemkopības ministrija.

Kā ziņots, LVM pagājušajā gadā strādāja ar 259,89 miljonu eiro apgrozījumu un 60,49 miljonu eiro peļņu, kas ir pieaugums par attiecīgi 3% un 23%, salīdzinot ar 2012.gadu, liecina "Firmas.lv" dati. LVM apgrozījums 2012.gadā bija 253,39 miljoni eiro, bet peļņa - 54,85 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Balvu novads
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form