Par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu apcietina aktīvistu Vasiļevski
Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu – Aivim Vasiļevskim, kuru apsūdz par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu, bet iepriekš viņš bijis pamanāms Covid-19 noliedzēju aktīvists.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā noskaidroja aģentūra LETA, Vasiļevskim gan būs iespēja tiesas lēmumu pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Vasiļevskis 2019. gadā startēja Eiroparlamenta vēlēšanās no viena saraksta ar kādreizējo politiķi Ingunu Sudrabu. Šajā gadā viņš arī ieguvis augstskolā "Turība" Juridisko zinātņu bakalaura grādu.

Pandēmijas laikā vīrietis bijis aktīvs vietnē "brivibasplatforma.lv", kurā tiek izplatīti apgalvojumi par Covid-19 vakcīnu it kā kaitīgumu un kritizēti pandēmijas laika ierobežojumi.

Valsts drošības dienests (VDD) nav atklājis, kādi izteikumi Vasiļevskim tiek inkriminēti, taču aģentūra LETA pārliecinājās, ka, piemēram, 13. februārī, pāris nedēļas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, vīrietis "Facebook" bija rakstījis savas pārdomas par Krieviju un Ukrainu, spriedelējot, ka "farmas kartelis" esot "kara sponsors".

"Rodas jautājums, no kurienes un kam tāds karš tik ļoti ir vajadzīgs? Protams, ja kāds ir tik naivs, ka tēmē uz Krieviju, tad tālāk varat nelasīt. Tā ir vienīgā valsts, kam rūp Ukrainas sakārtošana par normālu valsti un tas nākotnē tiks izdarīts caur mierīgu ekonomisku un diplomātisku sadarbību, bet tikai tad, kad tiks aizvākts nacistiskais režīms un korporatīvie mafijas klani, kas 30 gados kādreiz varenāko PSRS republiku padarīja par pilnīgu "failed state"," ierakstā bija izpaudies Vasiļevskis.

Jau ziņots, ka VDD šonedēļ aizturējis četrus "garīgās attīstības un dziedniecības centra" "DVS Urantija" pārstāvjus par Krievijas īstenoto kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu.

Patlaban kriminālprocesā trīs personām ir piemērots aizdomās turētā statuss, aģentūrai LETA trešdien apliecināja VDD. Neminot personas vārdu, VDD norāda, ka vienai no šīm personām ir piemērots apcietinājums, savukārt divām - ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. LETA jau minēja, ka apcietinātais ir Aivis Vasiļevskis.

Savukārt ceturtajai personai piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss, un patlaban minētā persona patlaban ir atbrīvota, norādīja dienestā.

Dienests 1. martā sācis kriminālprocesu saistībā ar kādas organizācijas mērķtiecīgi un sistemātiski īstenotu Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem attaisnošanu un atbalstīšanu. Pirmdien VDD veica procesuālās darbības objektos Rīgā un citā apdzīvotā vietā Latvijā, aizturot četras personas.

Kriminālprocess sākts pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par noziegumu pret mieru un kara noziegumu iespējamu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī iespējamu nacionālā un etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ko veikuši organizācijas atbildīgie darbinieki, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izmeklēšanas gaitā VDD ieguva informāciju, ka šīs organizācijas vadītāji, darbinieki un dalībnieki organizē pasākumus, kuros pauž atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā. Tāpat organizācijas rīkoto pasākumu laikā regulāri izskan aicinājumi vērsties pret Ukrainas tautu.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Rīgā, Elizabetes ielā reģistrētā SIA "DVS Urantija" pieder Līgai Gusevai un Skaidrītei Aleksejevai. Uzņēmums 2020. gadā apgrozījis 5897 eiro un strādājis ar 2589 eiro zaudējumiem. Dati par 2021 .gadu nav pieejami.

"DVS Urantija" par sevi mājaslapā raksta, ka 2002. gada sākumā neliela dziednieku grupiņa apvienojās dziedināšanai grupā, jo šajā laikā, kad planēta pāriet nākamajā evolūcijas posmā un Zemi sāk apstarot kosmosa dažāda veida pastiprinātas enerģijas, dziedniekam visu vienatnē ir tik pat kā neiespējami apgūt un pielietot.

"DVS Urantija" piedāvā dziedināšanas seansus un Tibetas dziedošo trauku skaņas masāžas seansus. "Labprāt kontaktējamies ar visiem cilvēkiem, kuri izprot vai vēlas izprast šā brīža planētas Zeme pāreju uz jauno evolūcijas posmu ar kosmisko transformējošo uguns enerģiju," teikts centra mājaslapā.

Centrā "DVS Urantija" darbojas arī "dziednieks" Ventis Vasiļevskis, kurš pēc medijos izskanējušās informācijas esot Aivja Vasiļevska tēvs.

2014. gada septembrī Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" ziņoja, ka toreizējā Saeimas deputāta amata kandidāte, partijas "No sirds Latvijai" līdere Inguna Sudraba apmeklē garīgās attīstības un dziedniecības centru "DVS Urantija", kas paralēli dziedniecībai un meditācijai slavinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu kā "gaismas dvēseli" un Krieviju kā "visbrīvāko no Zemei naidīgo civilizāciju okupācijas".

Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība par tādām darbībām, kā kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci attaisnošana un slavināšana, aicinājumiem uz genocīdu vai agresīvu karu, darbībām, kas vērstas uz nacionālā vai etniskā naida izraisīšanu, kā arī aicinājumiem vērsties pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti vai teritoriālo vienotību.

Pamanot interneta vidē ierakstus, komentārus vai video, kas satur minēto noziedzīgo darbību pazīmes, VDD aicina rakstīt uz e-pastu "info@vdd.gov.lv".

VDD vērš uzmanību, ka, konstatējot šāda veida informāciju, ir būtiski konstatēt un nosūtīt dienestam pēc iespējas detalizētāku informāciju, kas ietver konkrētā ieraksta ekrānuzņēmumu, hipersaites uz ierakstu un tā autora profilu.

Krievija 24. februāra rītā sāka uzbrukumu Ukrainai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Valsts drošības dienests Facebook Inguna Sudraba Krievija Latvijas Televīzija Saeima Tibeta Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form