Par kukuļošanu apsūdzētajam Jelgavas slimnīcas ārstam prokuratūra piemēro 140 darba stundas
Foto: F64

Šā gada jūlijā Jelgavas prokuratūra izbeigusi kriminālprocesu pret Jelgavas slimnīcas ārstu Vladimiru Kravecu, piemērojot priekšrakstu par sodu, proti, 140 darba stundas, portālu "Delfi" informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jelgavas slimnīcas ārstam tika uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu. Izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, personas vainas atzīšanu un prettiesisko darbību nožēlošanu, kā arī pozitīvās atsauksmes no darba vietām, prokurors nolēma piemērot priekšrakstu par sodu –140 darba stundas, vēsta Pakalne.

Jau ziņots, ka aprīlī prokuratūra bija uzrādījusi apsūdzību Kravecam, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja saukt pie kriminālatbildības par iespējamu prettiesisku labuma pieprasīšanu un pieņemšanu.

Jau ziņots, ka KNAB rosināja saukt pie kriminālatbildības Jelgavas slimnīcas ārstu. KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs, atsaucoties uz kriminālprocesa materiāliem, norādīja, ka slimnīcas ārsts, izmantojot savas pilnvaras, pērn aprīlī prettiesiski pieprasījis un pieņēmis 50 latus saistībā ar kādai personai veikto operāciju.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina saukt Jelgavas slimnīcas ārstu pie kriminālatbildības par materiālu vērtību prettiesisku pieprasīšanu un pieņemšanu, ko izdarījis valsts vai pašvaldības iestādes darbinieks.

Pērnā pavasarī telekompānija LNT ziņoja par Jelgavas slimnīcas ārstu Vladimiru Kravecu, kurš par kādas pacientes ārstēšanu pieprasījis 50 latu kukuli. Pēc publiski izskanējušās informācijas KNAB sāka pārbaudi par notikušo.

Sākotnēji Jelgavas slimnīca Kravecam par kukuļņemšanu izteica stingru rājienu par ārsta ētikai neatbilstošu rīcību, tomēr vēlāk Kravecs ticis atlaists no darba slimnīcā.

Kā ziņots, pie raidījuma "Tautas balss" bija vērsies Kārlis, kura sieva lauzusi kāju un ārstējusies Jelgavas slimnīcā. Kāja gan veiksmīgi sadzijusi, taču izņemt dzīvesbiedri no slimnīcas nav bijis iespējams, jo ārstējošais ārsts Kravecs prasījis kukuli. Reģistratūrā Kārlis noskaidrojis, ka par ārstēšanos jāmaksā 125 lati, taču ārsts pateicis, ka papildus vajag samaksāt 50 latus, kuri slimnīcas rēķinā neparādās.

Tad Kārlis kopā ar žurnālistu, kurš uzdevies par viņa dēlu, ar slēpto kameru devies pie ārsta vēlreiz. Mediķis Kārlim paskaidrojis, ka oficiālo rēķinu - 125 latus - viņš mierīgi varot apmaksāt pa daļām. Kad Kārlis jautājis par iepriekš prasītajiem 50 latiem, dakteris bez liekām ierunām paziņojis, ka šī summa ir jāsamaksā, pretējā gadījumā vizītes pie ārsta būs daudz biežākas.

Kārļa pasniegtos 50 latus Kravecs sarunas laikā ieslidinājis savā krūšu kabatā. Pēc kukuļa paņemšanas kabinetā ienākusi "Tautas balss" žurnāliste ar operatoru, paziņojot, ka notikušais ir nofilmēts, un lūdzot naudu atdot, ko ārsts arī izdarījis. Dakteris sarunas laikā ar žurnālisti atvainojies par notikušo. Jautāts, par ko Kārlim jāmaksā 50 lati, dakteris atrunājies, ka tā bijusi summa par turpmāko ārstēšanās procesu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form