Par maluzvejniecību piespriež piespiedu darbu, atņem tiesības un piedzen 3480 eiro
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Tiesa pagājušajā nedēļā piesprieda 80 stundu piespiedu darbu un nolēma piedzīt 3480 eiro kompensāciju no vīrieša, kuru Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) pieķēra upes nēģu nelegālā zvejā, portālu "Delfi" informēja pārvaldes pārstāve Maija Rēna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veicot kontroli dabas liegumā, 7. maijā inspektors pamanīja, ka kāda persona Pāces upē nelikumīgi iegūst nēģus. Aizturot pārkāpēju, tas izmeta maisu ar nēģiem un aizmuka. Kopumā vīrietis bija noķēris 87 upes nēģus.

Izskatot krimināllietu, Kurzemes rajona tiesa secināja, ka pieķertais vietējais iedzīvotājs ir pārkāpis Sugu un biotopu aizsardzības likumu un izdarījis Krimināllikuma 110. panta 2.1 daļā paredzēto pārkāpumu – bez atļaujas lieguma periodā ieguvis ūdensdzīvniekus, turklāt to darījis īpaši aizsargājamā dabas teritorijā.

Par šo nodarījumu tiesa viņam piesprieda 80 stundu piespiedu darbu, uz gandrīz trīs ar pusi gadiem atņēma autovadītāja apliecību, kā arī lēma piedzīt 3480 eiro lielu kompensāciju par valstij nodarītajiem zaudējumiem.

DAP Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte atzīmēja, ka pārkāpumu atklāšana, kas saistīta ar nelikumīgu zivju ieguvi, ir sarežģīta un laikietilpīga, tāpēc šajā gadījumā ir gandarījums, ka lieta operatīvi tikusi virzīta gan Valsts policijā, gan tiesā un tās izskatīšana nav ieilgusi.

Kā atgādina pārvaldē, upes nēģis ir Eiropas nozīmes īpaši aizsargājama suga. Latvijā tai ir īpaši aizsargājamas ierobežoti izmantojamas sugas statuss. Šī apaļmutnieku suga vairāk apdraudēta ir Baltijas jūras dienvidu un dienvidrietumu daļā. Mazāk apdraudētas ir jūras ziemeļu daļas populācijas, tāpēc tādās valstīs, kā, piemēram, Latvijā, Zviedrijā, Somijā joprojām upes nēģus var zvejot. Nēģis ir nozīmīgs Latvijas iekšējo ūdeņu zvejas objekts, tāpēc kopš 1960. gada tiek mākslīgi pavairots, ielaižot uz nārstu upēs virs aizsprostiem, bet 80. gados uzsākta arī to kāpuru ielaišana upēs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form