Par mirušās mātes bankas kartes nelikumīgu izmantošanu – 100 stundas piespiedu darba
Foto: Pixabay.com

Zemgales rajona tiesa šā gada janvāra beigās piespriedusi 100 stundas piespiedu darba kādam vīrietim par nelikumīgu sveša maksāšanas līdzekļa – AS "Citadele banka" norēķinu kartes – izmantošanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2018. gada septembra sākumā vīrietis, apzinoties, ka viņa māte tā paša gada 30. augustā mirusi, bet zinot, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) katra mēneša sākumā ieskaita viņas kontā "Citadele bankā" pensiju, devās uz Vecumniekiem, kur AS "Swedbank" bankomātā ar mirušās mātes norēķinu karti nelikumīgi izņēma 145 eiro, liecina anonimizētais tiesas spriedums.

Naudu apsūdzētais izlietojis savām vajadzībām. Tāpat, apzinoties, ka rīkojas nelikumīgi, viņš dažās nākamajās dienās nelikumīgi izmantoja mirušās mātes norēķinu karti SIA "Stelpes konservi" veikalā Stelpē un par nedaudz vairāk kā astoņiem eiro nopirka pārtiku un arī to "izlietoja savām vajadzībām", teikts spriedumā.

Ar savām prettiesiskām darbībām apsūdzētais nodarījis VSAA materiālo kaitējumu – 153 eiro.

Kā teikts spriedumā, šādi viņš izdarījos Krimināllikuma 193. panta otrajā daļā paredzēto smago noziegumu. Šis likuma pants par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai arī naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Apsūdzētais savu vainu atzina.

Nosakot sodu, tiesa ņēma vērā to, ka viņš pastrādājis smagu noziegumu, taču agrāk nav sodīts. Tāpat tiesai nebija ziņu par to, ka viņam būtu deklarēta dzīvesvieta vai apgādībā esošas personas. Pēc apsūdzētā vārdiem, viņš strādājot.

Tiesa nosprieda, ka apsūdzētais sodāms ar piespiedu darbu, nepiemērojot mantas konfiskāciju.

Tāpat tiesa uzlika par pienākumu apsūdzētajam atlīdzināt VSAA nodarīto kaitējumu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Citadele Swedbank Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form