Otrdien, 30. novembrī, Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmo reizi piesprieda piespiedu darbus 80 stundu apjomā Aleksandram K. par pirātisku kompaktdisku tirdzniecību Latgalītes tirgū, informēja "Business Software Alliance" pilnvarotais pārstāvis Jānis Bordāns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tāpat pret Aleksandru K. ierosinātas vēl divas krimināllietas saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 149. pantu - par autortiesību objektu nelikumīgu realizāciju, gūstot materiālu labumu, kā arī par to uzglabāšanu, pārkāpjot autortiesības, atkārtoti gada laikā.

Tiesa apmierināja arī programmatūras ražotāja Microsoft prasību par kompensācijas piedziņu 476 latu apmērā no vainīgā par nelegāli izgatavotas uzņēmuma produkcijas tirdzniecību. Aleksandrs K. pirmo reizi aizturēts, pārdodot nelegālus kompaktdiskus Latgalītē pirms vairāk nekā desmit mēnešiem - šī gada 24. janvārī. 20. augustā viņš ticis aizturēts atkārtoti, kā rezultātā ierosinātas divas krimināllietas.

Šis ir pirmais gadījums, kad pirātisku disku tirgotājam bez citiem soda mēriem tiek piemēroti arī piespiedu darbi. Līdz šim par nelegālu disku tirdzniecību Latgalītē ir bijis notiesāts tikai viens tirgotājs, kuram piespriests maksāt naudas sodu. Kopumā Latvijā par nelegāli izgatavotu programmatūras kompaktdisku tirdzniecību ir tikušas ierosinātas tikai apmēram piecas lietas, kas bijušas noformētas kā Administratīvi pārkāpumi.

Jānis Bordāns norāda, ka soda mērs atbilst likumam, ņemot vērā to, ka policijas veiktā kontrolpirkuma rezultātā tika atklāta un pierādīta tikai viena pirātiska kompaktdiska tirdzniecība. Tāpat Aleksandru gaida nākamie tiesas spriedumi, kas varētu būt bargāki. Pēc Bordāna domām, sodīt ar piespiedu darbu ir lietderīgāk nekā piespriest nosacītu brīvības atņemšanu. Tomēr pierādīt šāda veida organizēto noziegumu patiesos apmērus, kas mērāmi miljonos latu, ļoti lielā mērā neļauj novecojušās Latvijas Kriminālprocesa Kodeksa normas, kas bijušas spēkā vēl padomju okupācijas laikā un ir neefektīvas demokrātijas un tirgus ekonomikas apstākļos.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form