Par sievietes piespiešanu nodarboties ar prostitūciju tiesās trīs cilvēkus
Foto: Shutterstock

Par sievietes piespiešanu nodarboties ar prostitūciju tiesās trīs organizētas grupas dalībniekus, portālu "Delfi" informēja prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2022. gada februāra beigās Austrumzemgales prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēti trīs cilvēki par to, ka, darbojoties organizētā grupā, laika periodā no 2021. gada novembra līdz 2022. gada jūnijam piespieda kādu sievieti nodarboties ar prostitūciju.

Kā norāda prokuratūrā, divi no šiem cilvēkiem apsūdzēti arī par sievietes iesaistīšanu prostitūcijā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai divas no apsūdzētajām personām, ļaunprātīgi izmantojot viņām pazīstamas sievietes uzticēšanos, kā arī šīs sievietes finansiālu atkarību no viena apsūdzētā, iesaistīja viņu seksuālo pakalpojumu sniegšanā par maksu.

Pēc tam apsūdzētie izveidoja organizētu grupu trīs personu sastāvā ar nodomu piespiest cietušo sievieti nodarboties ar prostitūciju. Uz cietušās vārda tika izīrēts dzīvoklis, kurā viņa dzīvoja kopā ar diviem apsūdzētajiem.

Lai piespiestu sievieti nodarboties ar prostitūciju, pret viņu tika pielietota fiziska un emocionāla vardarbība, pilnībā kontrolēti viņas kontakti un darbs, kā arī apsūdzētie saņēma visu naudu, ko cietusī nopelnīja par seksuālo pakalpojumu sniegšanu.

Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai Ogrē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.