Par sievietes slepkavību vīrietim piespriež 13 gadu cietumsodu
Foto: Valsts policija

Zemgales rajona tiesa Tukumā piespriedusi 13 gadu cietumsodu kādam vīrietim, kurš tika apsūdzēts par sievietes, pie kuras viņš dzīvoja, noslepkavošanu, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Tajā skaidrots, ka notiesātais bijis kopā ar nogalināto sievieti apmēram četrus gadus. 2017. gada janvārī notiesātais atgriezies no darba Lielbritānijā, taču bez naudas. Sieviete gribējusi viņu izlikt no mājas, bet vīrietis sarīkojis skandālu, kura laikā izsitis stiklus gan cietušās mājai, gan automašīnai. Lietas materiālos norādīts, ka gan cietusī, gan notiesātais regulāri lietojuši alkoholiskos dzērienus, taču nogalinātā sieviete tos lietojusi retāk saistībā ar savu veselības stāvokli.

Slepkavība notikusi pāris mēnešus vēlāk, kad pēc kopīgas alkohola lietošanas notiesātais vīrietis vismaz desmit reizes iesitis sievietei un atstājis viņu. Pats vīrietis tiesai liecināja, ka sieviete bijusi dzīva, kad viņš devies prom, taču norādīja, ka atradies vērā ņemamā reibumā, tādēļ atmiņas esot miglainas.

Tiesas spriedumā norādīts, ka nogalinātās sievietes dēls liecinājis, ka agrāk ir redzējis to, ka viņa mātei ir uzpampusi seja, jo notiesātais vīrietis viņu fiziski iespaidojis. Dēls arī liecināja, ka vīrietis dzīvojis uz sievietes rēķina, ticis atlaists no darba pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ, kā arī visu iegūto naudu uzreiz nodzēris.

Notiesātais vīrietis tiesā atzina savu vainu sišanā, taču neatzina, ka būtu vēlējies nogalināt cietušo, skaidrojot, ka "viņu starpā bija parasts strīds". Lietas materiālos gan atradās arī kladē, kurā notiesātais vīrietis vairākas reizes rakstījis draudus nogalināt cietušo sievieti.

Tiesa vīrieša skaidrojumam nenoticēja, tādēļ viņam tika piespriests 13 gadus ilgs cietumsods, divus gadus ilga probācijas uzraudzība, kā arī uzlikts pienākums cietušajiem izmaksāt kompensāciju 1899,99 eiro apmērā. Tāpat vīrietim nāksies segt procesuālos izdevumus 1172 eiro apmērā.

Source

LETA

Tags

Zemgale
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form