Kuldīgas rajona Policijas pārvaldē (RPP) saņemti divi iesniegumi par Kuldīgas policijas darbinieku rīcību 2009.gada naktī uz 1.maiju, informēja Kuldīgas rajona Policijas pārvaldes (RPP) priekšnieka palīdze Līga Zeme. Viens no incidentā iesaistītajiem, iespējams, bijis Kuldīgas Ceļu policijas priekšnieks Guntis Citlavs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Notiek iesniegumos minēto faktu pārbaude. Saņemtie iesniegumi tiks nosūtīti izskatīšanai Valsts policijas Iekšējās drošības birojam.

Kā viena incidentā iesaistītā jaunieša māte Daiga Janevica, viņas 20 gadus veco dēlu Zigurdu naktī uz 1.maiju pie Alsungas nepamatoti iekaustījuši policisti, jo, viņuprāt, jaunietis ar automašīnu bēdzis no policijas.

Pēc Janevicas teiktā, Zigurds esot braucis pa lauku ceļu un no tā nogriezies uz mājām, "lai paņemtu cigaretes". Kādu gabalu tālāk aiz ceļa pagrieziena uz mājām esot stāvējusi policijas ekipāža, kas nogriešanās manevru noturējusi par bēgšanu, tāpēc jaunietis noķerts un tobrīd bez jebkādiem paskaidrojumiem iekaustīts.

Zigurds neesot bijis alkohola reibumā, ko vēlāk apliecinājusi arī ekspertīze. Pagastā puisi pazīstot kā cilvēku, kurš vispār nelieto alkoholu. Zigurds nogādāts policijā, bet pēc paskaidrojumu sniegšanas palaists mājās.

Sašutis par iekaustīšanu, jaunietis nolēmis iesniegt sūdzību policijā, tāpēc vērsies Kuldīgas slimnīcā, lai tiktu konstatēta nodarīto miesas bojājumu pakāpe. Kuldīgas slimnīcā miesas bojājumi tikuši novērtēti kā senāk iegūtas traumas, tāpēc jaunietis veicis atkārtotu pārbaudi jau Liepājas slimnīcā, kur arī nekādi nopietni miesas bojājumi nav konstatēti.

Kādu laiku pēc Zigurda aizturēšanas un iekaustīšanas uz ceļa netālu no viņa mājām vietējie jaunieši pārsprieduši notikušo. Apmēram 35 gadus vecais Aigars mēģinājis diskutēt ar policistiem un centies izteikt savu neapmierinātību par to, ka viņi pārāk rupji izturējušies pret Zigurdu, taču arī pats ticis iekaustīts un sitienā zaudējis zobu. Savā iekaustītājā Aigars atpazinis Kuldīgas Ceļu policijas priekšnieku Gunti Citlavu.

Aigars pastāstīja, ka incidentā ar Citlavu viņš zaudējis zobu. Vīrietis nenoliedz, ka bijis stipri iereibis (1,7 promiles), bet Citlavs, pēc viņa teiktā, bijis vēl smagākā reibuma pakāpē, jo "taisni neesot varējis noiet".

Citlavs bijis privātā apģērbā, treniņtērpā, no trafaretās policijas automašīnas "Renlaut" viņš izkāpis no pakaļējā sēdekļa.

Kuldīgas Ceļu policijas priekšnieks Citlavs atzina, ka ir informēts par ierosināto dienesta pārbaudi un nenoliedza, ka naktī uz 1.maiju bijis Alsungā, bet no sīkākiem komentāriem atteicās.

To, ka Aigaram iesitis tieši Citlavs, apstiprināja arī 1976.gadā dzimusī Alsungas pagasta iedzīvotāja Iluta Jansone, kura bijusi klāt incidentā.

Pēc aculiecinieku teiktā, secināms, ka Alsungā 1.maija vakarā un naktī notikusi plaša ciemos iešana un sabiedriska rosība, kuras laikā arī noticis incidents starp policistiem un vairākiem vietējiem iedzīvotājiem.

Savukārt kāds notikušā aculiecinieks portālu "Delfi" informē, ka Zigurds neesot nogādāts policijā. “Naktī no 30.aprīļa uz 1.maiju Zigurds uz policiju netika aizvests un nekādus paskaidrojumus viņam neviens neprasīja sniegt. Tajā naktī paši aizbraucām uz Kuldīgas reģionālo slimnīcu, lai konstatētu miesas bojājumus un nākamās dienas (1.maija) vakarā aizbraucām un paši iesniedzām ziņojumu Kuldīgas policijas pārvaldē.”

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form