Pārceļ Zolitūdes traģēdijas krimināllietas izskatīšanu
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa otrdien pārcēla Zolitūdes traģēdijas krimināllietas izskatīšanu, jo nebija skaidrības par lietā iesaistītā būvinženiera Ivara Sergeta projektēšanas uzņēmuma SIA "HND grupa" turpmāko aizstāvību tā maksātnespējas dēļ.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrdien Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa plānoja turpināt skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu, taču sēdes sākumā tiesnesis Erlens Ernstsons paziņoja, ka saņemts iesniegums no zvērināta advokāta Artūra Zvejsalnieka, kurš ir apsūdzētā Sergeta aizstāvis.

Sergets ir būvinženieris SIA "HND Grupa", kas ir viena no lietā iesaistītajām juridiskajām personām. Kā informējis Zvejsalnieks, uzņēmumam pasludināts maksātnespējas process un saskaņā ar Maksātnespējas likumu, Sergets zaudē tiesības pārstāvēt uzņēmumu, bet aizstāvību turpināt drīkst tikai maksātnespējas administratore, par kuru iecelta Sanda Kraukle.

Tāpat Zvejsalnieks informēja, ka viņam nav noslēgta vienošanās ar Kraukli par turpmāko uzņēmuma aizstāvības procesu, līdz ar ko arī viņam neesot tiesiska pamata turpināt piedalīties tiesas procesā.

"Man nav pamata turpināt aizstāvību, jo līgumu slēdzu tad, kad konkrētā persona nebija atzīta par maksātnespējīgu. Administratore nav pilnvarojusi mani turpināt aizstāvības procesu, līdz ar ko uzskatu, ka lietu šodien turpināt izskatīt nav iespējams," sacīja advokāts. Balstoties uz Kriminālprocesa likumu, lietas izskatīšana nav iespējama bez juridiskās personas aizstāvja klātbūtnes.

Tiesnesis gan jautāja, kādēļ tiesai šī situācija nav darīta zināma savlaicīgi, jo maksātnespējas process uzņēmumam pasludināts jau šī gada 8. augustā. Zvejsalnieks norādīja, ka tas esot bijis jārisina maksātnespējas administratoram.

Arī prokurori pauda viedokli, ka turpināt skatīt lietu bez administratora viedokļa nav iespējams, jo tādā veidā tiktu pieļauti procesuālie pārkāpumi pret apsūdzēto juridisko personu.

Cietušie un apsūdzētie šajā jautājumā izteikties nevēlējās.

Apspriežoties ar tiesnešiem, Ernstsons paziņoja, ka sēde tiek pārtraukta un lietu atsāks skatīt 2. oktobrī. Uz sēdi tiks uzaicināta arī Kraukle.

Kā ziņots, "HND grupas" vienīgais īpašnieks Sergets ir viens no apsūdzētajiem Zolitūdes traģēdijas krimināllietā. Viņam piederošais uzņēmums projektēja būvkonstrukcijas lielveikalam "Maxima", kas vēlāk sabruka, laupot 54 cilvēku dzīvības.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, vismaz pēdējos trīs gadus "HND grupa" strādājusi bez apgrozījuma, bet ar zaudējumiem - 2017. gadā uzņēmuma zaudējumi bija 13 736 eiro, 2016.gadā - 9013 eiro, bet 2015. gadā - 16 276 eiro.

Tāpat vēstīs, ka būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzītas piecām personām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Maxima Zolitūdes traģēdija Zolitūdes traģēdijas krimināllieta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form