Pārkāpjot tiesas lēmumu, vīrietis sievai nosūta 100 īsziņas
Foto: LETA

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā pret kādu vīrieti, kurš sievai nosūtījis aptuveni 100 īsziņas, tādā veidā pārkāpjot tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Valsts policijā portāls "Delfi" noskaidroja, ka Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par tiesas nolēmuma par pagaidu aizsardzību pret vardarbību pārkāpšanu. Pamatojoties uz tiesas nolēmumu, vīrietis nedrīkstēja sazināties ar savu sievu, taču to darīja, nosūtot viņai ap 100 īsziņu.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziegumu paredzēts sods. Valsts policija kriminālprocesu nodevusi Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 1681. panta Ventspils iecirknī sākts 9. aprīlī. Saskaņā ar policijas sniegto informāciju 1985. gadā dzimušais vīrietis telefoniski kontaktējās ar savu sievu, ar kuru viņam patlaban notiek laulības šķiršanas process, nosūtot viņai ap 100 īsziņu. Vīrietis tādējādi ļaunprātīgi pārkāpis tiesas nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kurā noteikts aizliegums viņam jebkādā veidā sazināties ar sievieti.

Saskaņā ar Civilprocesa likumu, ja pret personu ir vērsta jebkāda fiziska, seksuāla, psiholoģiska vai ekonomiska vardarbība, kas notiek starp bijušajiem vai esošajiem laulātajiem, vai citām savstarpēji saistītām personām, neatkarīgi no tā, vai aizskārējs dzīvo vai ir dzīvojis vienā mājsaimniecībā ar aizskarto personu, tiesa vai tiesnesis pēc personas motivēta pieteikuma vai pieteikuma, kas iesniegts ar policijas starpniecību, var pieņemt lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Policija uz vietas var pieņemt lēmumu par nošķiršanu, savukārt tiesa – nolēmumu par pagaidu aizsardzību. Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo, pāridarītājam klāt esot, aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam.

Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav, tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt. Taču ja šāds tiesas nolēmums tiek pārkāpts, tad vainīgajam draud kriminālatbildība.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form