Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2019. gada aprīlī sākusi trīs kriminālprocesus par narkotisko vai psihotropo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu jeb prekursoru kontrabandu, portāls "Delfi" uzzināja VID.

VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki, pārbaudot to rīcībā esošo informāciju, atklājuši vairākus narkotisko vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu kontrabandas gadījumus, kuros ievests ķīmisks prekursors: 1-fenil-2-propanons jeb BMK. Tas tiek izmantots narkotiskās vielas – amfetamīna un metamfetamīna – ražošanai. Viens no gadījumiem atklāts sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi.

2019. gada aprīlī sākti trīs kriminālprocesi par 513 kilogramu, 19,9 kilogramu un 19,9 kilogramu BMK saturošas vielas nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus.

No izņemtā prekursoru daudzuma iespējams izgatavot aptuveni 300 kilogramus amfetamīna jeb 600 000 devu, kuru aptuvenā tirgus cena ir 3,5 miljoni eiro.

Kriminālprocesos aizturētas četras 1969. gadā, 1967. gadā, 1978. gadā un 1984. gadā dzimušas personas. Visas četras personas atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 190.1 panta 2. daļas un Krimināllikuma 253.1 panta 3. daļas..

Par preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošanu pāri Latvijas robežai, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu apriti realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tas izdarīts ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tags

VID

Comment Form