Pēc ilgas plānošanas vides inspektori Kaņiera ezerā noķer maluzvejnieku
Foto: F64

Pēc vairākus mēnešus ilgas plānošanas aizvadītajā naktī vides inspektori Kaņiera ezerā aizturējuši maluzvejnieku, informēja Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas Reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Gints Zemitāns.

VVD inspektori, sadarbojoties ar Dabas aizsardzības pārvaldes inspektoriem, aizvadītajā naktī pie ezera izveidoja slēpni, un neilgi pirms pulksten 4 aizturēja 1970. gadā dzimušu vīrieti, kurš pretlikumīgajai zvejai izmantoja laivu un divus 100 metru garus tīklus.

Zemitāns skaidroja, ka informācija par šo personu VVD rīcībā bija nonākusi jau ziemā, taču maluzvejnieks līdz šim bijis īpaši piesardzīgs, un spējis izvairīties no vides inspektoriem.

Maluzvejnieka lomā tika konstatētas divas aptuveni septiņus kilogramus smagas līdakas, kā arī divi brekši. Likumpārkāpējam konfiscēta laiva un tīkli, kā arī noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par nelikumīgu zveju, saskaņā ar ko, personai draud 280 līdz 700 eiro sods.

Visas četras lomā konstatētās zivis bija beigtas, tādēļ maluzvejniekam noformēts arī 145 eiro sods par abām līdakām un 10 eiro sods par katru kilogramu brekša.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde

Comment Form