Piektdien uzsākti apmēram 500 administratīvie procesi par mājsēdes neievērošanu
Foto: LETA

Aizvadītajā naktī, kad Latvijā bija izsludināta komandantstunda jeb mājsēde no pulksten 22 līdz pulksten 5, Valsts policija (VP) uzsāka 494 administratīvā pārkāpuma procesus, par noteikto ierobežojumu neievērošanu, portāls "Delfi" uzzināja VP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mājsēdes kontroles laikā naktī no piektdienas uz sestdienu no pulksten 22 līdz pulksten 5 VP sadarbībā ar pašvaldību policijām, Valsts robežsardzi un Zemessardzi pārbaudīja 6295 personas. 4791 gadījumā personas uz ielas atradās attaisnojošu iemeslu dēļ un viņām bija aizpildīti pašapliecinājumi. 773 gadījumos iedzīvotājiem doti preventīvi norādījumi, bet diemžēl tika konstatēti arī pārkāpumi, par kuriem uzreiz piemēroti sodi vai uzsākti administratīvie procesi. Saistībā ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu uzsākti 494 administratīvo pārkāpumu procesi, no tiem visvairāk uzsākti Rīgas reģionā. Tāpat sagatavoti 148 ziņojumi par administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.

Vakar, 29. janvārī Valsts policijas amatpersonas veica patrulēšanu un ap pulksten 23 Rīgā, Vecmīlgrāvja ielā pamanīja vīrieti. Pieejot klāt personai, likumsargi stādījās priekšā kā VP amatpersonas un lūdza uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, un vēlējās noskaidrot pārvietošanās iemeslu, taču vīrietis uz vairākām prasībām uzrādīt dokumentu, nereaģēja, tāpēc policisti prasīja sekot uz dienesta transportlīdzekli, taču šo prasību arī vīrietis ignorēja un lamājās necenzētiem vārdiem, kā arī vicinājās ar rokām, izvairoties no aizturēšanas. Likumsargi vīrieti aizturēja un nogādāja Rīgas Ziemeļu iecirknī turpmāko procesuālo darbību veikšanai. Iecirknī likumsargi noskaidroja vīrieša personību, taču arī iecirkņa telpās viņš turpināja uzvesties agresīvi, izrādot neapmierinātību un cenšoties aizbēgt, kas, protams, viņam neizdevās. Vīrietis mutiski paskaidrojis, ka izdarīto pārkāpumu neatzīst, iešot ārā staigāt tad, kad gribēs, kaut visu nakti un par ierobežojumiem viņam esot vienalga.

Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu, savukārt par atrašanos uz ielas bez aizpildīta pašapliecinājuma, kas attaisnotu pārvietošanos, laikposmā no pulksten 22 līdz 5 un neatrašanos savā dzīvesvietā, vīrietim ir piemērots naudas sods – 1000 eiro.

Šonakt, 30. janvārī ap pulksten 3.15 Valsts policijā saņemts izsaukums par to, ka dzīvoklī Rīgā, Kurzemes prospektā atrodas vairākas personas spēcīgā alkohola reibumā. Valsts policija ieradās notikuma vietā un pieklauvēja pie durvīm, kuras atvēra vīrietis, kurš uzreiz uzvedās agresīvi. Ienākot dzīvoklī, policija konstatēja, ka tajā atrodas septiņas personas, proti, divas sievietes un pieci vīrieši. Tika noskaidrota dzīvokļa īpašniece, kura apgalvoja, ka viņiem notiek "ballīte". Pārējās personas atteicās nosaukt savus datus un uzrādīt personu apliecinošus dokumentus un bija agresīvi noskaņotas, izteica savu negatīvo attieksmi pret ierobežojumiem un bļaustījās, ar necenzētiem vārdiem apsaukāja likumsargus, meta ar apaviem un drēbēm, pamatojoties uz ko tika pieņemts lēmums personas nogādāt policijas iecirknī. Atbraucot uz iecirkni, divas no personām turpināja pretoties, taču pēc neilga laka likumsargiem izdevās noskaidrot viņu personības.

Valsts policija atgādina, ka, lai samazinātu risku inficēt vienam otru ar Covid-19, līdz 7. februārim nedēļas nogalēs (naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu, laikā no pulksten 22 līdz pulksten 5) ir noteikts pārvietošanās aizliegums. Šajā laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam