Policija izmeklē iespējamo seksuālo vardarbību pret slimnīcas 'Ainaži' pacientu
Foto: Shutterstock

Valsts policijas (VP) Limbažu iecirknis jau kopš pagājušā gada pavasara izmeklē iespējamo seksuālo vardarbību pret kādu bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ainaži" pacientu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VP Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu apliecināja, ka kriminālprocess tiek izmeklēts pēc Krimināllikuma panta par seksuālu vardarbību, ja tas izraisījis smagas sekas vai ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Lai gan šī ir viena no prioritārajām lietām, izmeklēšanas darbības šajā gadījumā ir ieilgušas, jo nopratināšana notiek ar psihologa starpniecību. Lietā vienam bērnam piemērots īpaši aizsargājamā cietušā statuss, norādīja Geļjanu.

Lieta ir diezgan sensitīva, jo tajā iesaistīti nepilngadīgie, tāpēc šobrīd plašāku informāciju policija nevarot sniegt. Geļjanu gan apliecināja, ka aizdomās turēto pagaidām nav.

Portālā "jauns.lv" par cietušo atzītā bērna māte pastāstījusi, ka šobrīd dēlam ir septiņi gadi. Kad viņu nosūtīja uz slimnīcu diagnozes un zāļu terapijas precizēšanai, puikam bija pieci gadi.

Telefonsarunās ar savu dēlu māte konstatējusi, ka viņš ar katru reizi kļūst ar vien nerunīgāks un "dzīvojas savā pasaulē". Kādā reizē māte aizbraukusi pie bērna, iepriekš nevienu nebrīdinot. Bērnam virsū bijušas svešas drēbes un ieraugot sievieti, viņš neatpazina savu māti.

Pēc kāda laika zēns atstāja slimnīcu, taču mājās zēna māte sākusi nojaust, ka laikā, ko viņas dēls pavadījis ārstniecības iestādē, varētu būt noticis kas nelāgs.

"Redzēju, ka viņa uzvedība ir mainījusies. Ar sarunu un spēļu palīdzību uzzināju par kaut ko nelāgu, kas noticis slimnīcā "Ainaži". Protams, uzreiz vērsos policijā un citās iestādēs, kur man mēģināja iestāstīt, ka mans dēls melo, jo ir citādāks. Nelikos mierā, izgājām pārbaudes un psihologus, un pierādījās, ka mans tolaik piecus gadus vecais dēls ir cietis no seksuālās vardarbības starp bērniem un no fiziskās vardarbības starp māsiņām," portālam norādījusi zēna māte.

Sarunā ar portālu māmiņa gan nevelk paralēles starp iepriekš medijos izskanējušo informāciju par slimnīcā izvērsto bērnu siešanu jeb "fiksēšanu" pie gultām.

Jau ziņots, ka tiesībsargs un Veselības inspekcija (VI) konstatējusi pārkāpumus slimnīcā "Ainaži". Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju.

VI direktore Indra Dreika iepriekš preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Tikmēr tiesībsargs Jansons teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas. Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Ņemot vērā, ka pārbaudē konstatēti arī iespējami krimināla rakstura pārkāpumi, tiesībsargs vērsies Ģenerālprokuratūrā.

Saistībā ar notikušo uz izmeklēšanas laiku atstādināta iestādes vadītāja Ilona Balode.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ainaži Tiesībsargs Valsts policija Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form