Policija pie vairākas dienas miruša cilvēka atrod četrus suņus
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pirmdien, 18. janvārī, Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēma izsaukumu Dzirciemā, kur kāda iedzīvotāja kaimiņu sētā pamanījusi nekustīgu un uz zemes gulošu vīrieti. Vīrieša mājā atradās trīs suņi un vēl viens ārā, portāls "Delfi" uzzināja RPP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Notikuma vietā vīrieša kaimiņiene pastāstīja, ka devusies uz šķūni pakaļ malkai un sadzirdējusi smeldzīgas suņa gaudas. Kaimiņiene aizdomās, ka suns ir izbadējies, pār sētu pārmetusi maizes un desas gabalu. Suns pēc ēdiena neesot steidzies. Pēc brīža viņa ar vīru aizgājusi līdz kaimiņa vārtiem un caur dēļu sētas šķirbu pamanījusi kaimiņu guļam uz zemes. Sieviete nekavējoties par redzēto noziņoja gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, gan policijai.

Pirmie notikuma vietā ieradās pašvaldības policisti. Netālu guļošais vīrietis bija acīmredzami miris jau vairākas dienas. Blakus viņam atradās liela izmēra suns, kas uzticīgi sēdējis pie saimnieka.

Suns izskatījās izbadējies un pārbijies, taču ne agresīvs. Policistiem izdevās viņu ar saucieniem izvilināt no pagalma un piesiet pie policijas operatīvā transportlīdzekļa līdz turpmāko darbību izlemšanai.
Tikmēr policijas dežūrdaļas darbinieki, pārbaudot mājas īpašnieka datus, noskaidroja mirušā datus. Tostarp noskaidrots, ka vīrietis reģistrēts kā četru suņu saimnieks. Arī kaimiņiene piebilda, ka mājā bez ēdiena un ūdens, iespējams, palikuši vēl trīs suņi.

Pēc pāris minūtēm notikuma vietā ieradās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests darbinieki, kuri oficiāli apstiprināja miršanas faktu. Līdz ar to uz notikuma vietu izsaukta Valsts policija.

Drīz pēc tam noskaidrots, ka mirušajam vīrietim ir meita. Policisti ar viņu sazinājās un informēja par notikušo, kā arī par to, ka bez aprūpes palikuši četri suņi. Sieviete skaidroja, ka par suņiem atbildību nevar uzņemties un lūdza tos nogādāt patversmē.

Līdz ar to notikuma vietu izsaukti arī dzīvnieku patversmes "Ulubele" suņu ķērāji.

Ņemot vērā, ka gan pagalms, gan arī māja bija aizkrauta, uz notikuma vietu izsaukti arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki. Mājai atlauztas durvis, lai tajā spētu iekļūt suņu ķērāji un noķert tajā palikušos suņus. Divus no tiem izdevās noķert salīdzinoši ātri.

Taču aizkrauto telpu dēļ trešo mājā palikušo suni vairākas stundas nācās meklēt. Visi suņi bija novārguši. Tie tika aizvesti uz Dzīvnieku patversme "Ulubele", kur viņi saņēma medicīnisko palīdzību un pēc formalitāšu nokārtošanas gaidīs jaunus saimniekus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzīvnieku patversme Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Rīgas pašvaldības policija Ulubele Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form