Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) amatpersonas aizdomās par nelegālās televīzijas nelicencētu retranslāciju šā gada novembra beigās Rīgā aizturēja kādu vīrieti, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka viņš ilgstoši par atlīdzību bija nodrošinājis televīzijas pieslēgumu un apkalpošanu ap 100 mājsaimniecību Rīgas reģionā.

Veicot kratīšanas pie aizturētā un klientiem, kas izmantoja viņa sniegtos pakalpojumus, VP darbinieki konstatēja un izņēma TV signāla konfigurācijas iekārtas, raidorganizācijas "Trikolor" piekļuves kodu kartes, TV uztvērējus, datortehniku un telefonus, norēķinu kartes un grāmatvedības dokumentus.

Tāpat vīrieša dzīvesvietā tika konstatēti un atsavināti apmēram 200 grami amfetamīna un viens kilograms marihuānas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šis vīrietis nelikumīgās darbības bija veicis vairākus gadus. Vīrietis bija meklējis klientus, tostarp ievietojot sludinājumus internetā, kā arī pats tehniski nodrošinājis televīzijas pieslēgšanu un klientu apkalpošanu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148. panta pirmās daļas – par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Tāpat ir uzsākts arī kriminālprocess saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, un izņemtajām vielām ir nozīmēta ekspertīze.

Kriminālprocesa ietvaros persona tika atzīta par aizdomās turēto un tiesa piemēroja viņam drošības līdzekli – apcietinājumu.

Kriminālprocesā šobrīd turpinās izmeklēšana.

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde turpina uzraudzīt nelicencētu televīzijas programmu izplatīšanu bez retranslācijas atļaujas un bez līguma ar televīzijas programmu īpašniekiem.

VP atgādina, ka arī nelegālās televīzijas patērētājam šobrīd iestājas atbildība. atbilstoši Aizsargāta pakalpojuma likumam, ir paredzēta administratīvā atbildība par nelegālas sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem (nekomerciāliem) mērķiem, par ko tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 700 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!