Policija sāk vairākus procesus par notikumiem Liepājā; Rīgā iecirknī nogādā aktīvistu Robertu Klimoviču (precizēts)
Foto: F64

Policija sestdien sākusi vairākus administratīvā pārkāpuma procesus pret nesankcionētā brauciena un pulcēšanās dalībniekiem Liepājā, ko paši rīkotāji nodēvējuši par "Brīvības braucienu uz Liepāju". Savukārt Rīgā policijas iecirknī par valstī noteikto ierobežojumu pārkāpumiem nogādāts aktīvists Roberts Klimovičs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiešraidē no brauciena un sapulces bija redzams, ka starp pasākuma rīkotājiem un dalībniekiem bija SIA "Memory Water" dibinātājs Jānis Pļaviņš un AS "Brīvais vilnis" valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris. Viņi abi jau iepriekš piedalījušies un aicinājuši piedalīties pasākumos, kuros pausta neapmierinātība ar ieviestajiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Valsts policijā skaidroja, ka tā ir informēta un visu šo laiku uzmanīgi seko līdzi notiekošajai situācijai, kad dažādas personas un biedrības publiski aicinājušas un devušās nesankcionētā braucienā uz Liepāju vienā kolonnā ar auto, karogiem un plakātiem, kā arī plāno tur organizēt ārkārtējās situācijā aizliegtu pulcēšanos. Policija strādājot pēc plāna, esot gatava dažādiem scenārijiem un gatava nodrošināt sabiedrisko kārtību, kā arī preventīvi reaģēt, lai nepieļautu pulcēšanos Liepājā.

Personas, kas apzināti iesaistās šādās aktivitātēs, gan klātienē, gan izmantojot policijas skaļruņus, tika brīdinātas par administratīvo atbildību, kas paredzēta, ja netiks ievēroti noteikumi. "Ir skaidrs, ka šie cilvēki, neskatoties uz brīdinājumiem, nevēlas saprast un pārtraukt likumpārkāpumus," norāda VP.

Policija jau ir sākusi vairākus administratīvā pārkāpuma procesus, tostarp par nepakļaušos policijas likumīgajām prasībām, par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu, piemēram, pulcēšanos un sejas masku nelietošanu, kā arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem - agresīvu braukšanu, transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa pārkāpumiem.

Vienā gadījumā autobusa vadītājs ar savām darbībām apzināti traucēja ceļu satiksmi, bez nepieciešamības braucot ar pārāk mazu ātrumu, kā rezultātā aiz transportlīdzekļa bija izveidojusies apmēram kilometru gara rinda. "Tādējādi ar šādu darbību, kas traktējama kā agresīva braukšana, ne tikai tika ignorēta citu ceļu satiksmes dalībnieku intereses, bet būtiski traucēta satiksme un radīts satiksmei bīstama situācija," norādīja VP, piebilstot, ka pārkāpumi tiek fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, un identificētām personām sods par tiem būs neizbēgams.

"Likuma un dažādu drošības pasākumu pārkāpšana nav varenība, kā pauž paši aktīvisti. VP vērš uzmanību, ka demokrātiskā valstī ikvienam ir tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību, vienlaikus šīs tiesības nav neierobežotas un tas nedod pamatu klaji ignorēt sabiedrisko kārtību un drošību," uzsver likumsargi.

Latvijas Televīzija (LTV) vēsta, ka policijas iecirknī nogādāts aktīvists Roberts Klimovičs, kurš zināms kā aizsargmasku lietošanas noliedzējs. Viņš policijas iecirknī nogādāts, lai "sniegtu paskaidrojumus par sejas maskas nelietošanu veikalā, kā arī izrādīto agresivitāti pret policijas darbiniekiem, kas viņam vairākkārt aicināja lietot sejas masku".

Valsts policija, neminot aizturētā vārdu, portālam "Delfi" apstiprināja, ka Rīgā noticis incidents, pēc kura kāda persona nogādāta policijas iecirknī.

"Kāda persona Rīgā bija devusies iepirkties veikalā bez sejas maskas, bet, ņemot vērā, ka persona aizvien nelietoja sejas masku, kā arī nereaģēja uz pārdevējas un apsargu aicinājumu, tai tika atteikts pakalpojums. Arī pēc policijas iesaistīšanās un vairākkārtīga aicinājuma, lai persona uzliktu masku, tas aizvien netika darīts un šī persona kļuva agresīva. Pēc kā šī persona tika nogādāta policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai. Saistībā ar šo uzsākts administratīvā pārkāpuma process par nepakļaušanos policista likumīgajām prasībām un par sejas maskas nelietošanu," portālam "Delfi" skaidroja Valsts policijā.

VP norāda, ka noteikto ierobežojumu apzināta pārkāpšana ir klaja un rupja necieņa pret visiem, kas cenšas situāciju uzlabot un mazināt infekcijas izplatību. Policija aicina ikvienu rūpīgi pārdomāt savas darbības, neļauties provokācijām un izvērtēt riskus un situāciju saistībā ar dalību dažādās aizliegtās aktivitātēs.

Arī Liepājas Pašvaldības policijā apliecināja, ka pasākums nav ticis saskaņots. Pašvaldības policija sniedz atbalstu VP kārtības nodrošināšanā.

Pilsētā brauciena dalībnieki bija sapulcējušies kāda stāvlaukumā. Likumsargi notikuma vietā atskaņoja aicinājumus ievērot epidemioloģiskās drošības noteikumus un nepulcēties.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Latvijas Televīzija LTV Roberts Klimovičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form