Policijā sūdzas par konfliktiem ar vēlēšanu komisijas locekļiem
Foto: F64

Valsts policija līdz pulksten 12 saņēmusi informāciju par vairākiem gadījumiem, kad, iespējams, ir pārkāpti gan priekšvēlēšanu aģitācijas, gan sabiedriskās kārtības noteikumi – divos gadījumos personas ir konfliktējušas ar vēlēšanu komisijas locekļiem, informēja Valsts policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patlaban saņemtā informācija tiek pārbaudīta un vērtēta.

Tikmēr Valsts drošības dienests (VDD) turpina saņemt dažāda rakstura informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, tostarp par iespējamiem mēģinājumiem prettiesiski ietekmēt vēlētāju izvēli, skaidroja VDD.

Kopumā pašvaldību vēlēšanu norises dienā saņemti vairāk nekā 20 tā dēvētie signāli, no kuriem puse bijusi par dienesta kompetencē esošajiem jautājumiem.

Daļu gadījumu VDD jau ir pārbaudījis, negūstot apstiprinājumu iespējamām prettiesiskām darbībām, taču par daļu pārbaude vēl turpinās.

Dienests turpina pārbaudīt arī iepriekšējās balsošanas dienās saņemtos signālus. VDD patlaban nav sākusi nevienu kriminālprocesu.

Jau ziņots, ka Valsts policija piektdien sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Kriminālprocess patlaban sākts par faktu, nevis pret kādu konkrētu personu. Kriminālprocess pēc piekritības tiks nodots VDD, kura kompetencē ir izmeklēt šāda veida nodarījumus.

Tāpat vēl vienā gadījumā sākta resoriskā pārbaude par šādu pašu iespējamu pārkāpumu, kas arī noticis Zemgales reģionā.

VDD aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par gadījumiem, kad ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli vai nemateriāli labumi par balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Tāpat VDD aicina darīt zināmu, ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par apzināti nepareizu balsu skaitīšanu par labu kādai partijai vai deputāta kandidātam vai aizklātas balsošanas pārkāpšanu.

Tādā gadījumā dienests aicina sniegt pēc iespējas precīzākas notikušā detaļas un, ja tas iespējams, fiksēt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio formātā.

Ar VDD iespējams sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 67 208 964 vai rakstot uz "dd@vdd.gov.lv" jebkurā diennakts laikā. VDD garantē informācijas sniedzēja konfidencialitāti.

Savukārt Valsts policija un pašvaldības policija vēlēšanu laikā uzraudzīs, vai pilsētvidē nenotiek neatļauta aģitācija. Ja vēlēšanu dienā vai dienu pirms vēlēšanām, kad aģitācija ir aizliegta, konstatēta kādas politiskās partijas vai deputāta kandidāta reklamēšanu pie iecirkņa, skrejlapu dalīšanu vai aģitācijas plakātus, dienests aicina vērsties VP pa tālruni 110 vai konkrētās apdzīvotās vietas pašvaldības policijā.

Tāpat dienests aicina VP vai pašvaldības policijai ziņot par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai to tuvumā.

Aizdomu gadījumā par apmaksātu slēpto aģitāciju vai administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā dienests aicina vērsties KNAB pa tālruni 8000 2070 vai mobilajā lietotnē "Ziņo KNAB".

Sestdien Latvijā notiek pašvaldību vēlēšanas, kurās var balsot no pulksten 7 līdz 20. Šajās vēlēšanās jāievēlē 664 deputāti kopumā 40 pašvaldībās – sešās valstspilsētās un 34 no jauna izveidotajos novados, kuri sāks darbu 1. jūlijā līdz ar administratīvi teritoriālās reformas stāšanos spēkā.

Pašvaldību vēlēšanas sestdien nenotiek Rīgā, kur dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, kā arī Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā, kur vēlēšanas tika apturētas pēc ST sprieduma. Vēlēšanas Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā notiks 11. septembrī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Pašvaldību vēlēšanas 2021 Valsts drošības dienests KNAB Zemgale Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form