Policijas aizturētais vīrietis internetā mēģinājis pavedināt vismaz 17 nepilngadīgas meitenes
Foto: LETA

Valsts policija (VP) ir aizturējusi 1981. gadā dzimušu vīrieti, kurš vismaz 17 gadījumos ir mēģinājis interneta vidē pavedināt meitenes vecumā no deviņiem līdz 15 gadiem, pavēstīja VP Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Oļegs Lavčinovskis.

Policijas pārstāvis skaidroja, ka lietā izmeklēšana tika sākta pēc tam, kad kādas meitenes tēvs vērsās policijā ar informāciju, ka viņa 13 gadīgā meita saņem seksuāla rakstura ziņas no pieauguša vīrieša kādā Latvijā populārā sociālajā tīklā.

Izmeklēšanas gaitā policija atklāja, ka vīrietis vismaz 17 reizes ir mēģinājis uzsākt seksuāla rakstura saraksti ar mazgadīgām meitenēm. Vīrietis sarunās vaicājis tādus jautājumus kā, "vai tev patīk sekss", "vai gribi parunāt" un citus. Policijas izmeklēšanā tika noskaidrots, ka trijās epizodēs vīrietim bija izdevies pavest meitenes netiklībā. Cietušās ir desmit, 13 un 14 gadus vecas.

Lavčinovskis norādīja, ka izmeklēšanas gaitā tika veikta kratīšana vīrieša dzīvesvietā, no kuras tika izņemta datortehnika, bet pats vīrietis tika aizturēts un vēl joprojām atrodas apcietinājumā. Patlaban lieta ir nodota prokuratūrai.

Vīrietim ir inkriminētas apsūdzības par pavešanu netiklībā un mudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās, par ko viņam draud septiņus gadus ilgs ieslodzījums.

Policijas pārstāvis uzsvēra, ka pēdējos gados ir novērojama tendence, ka VP vairāk saņem iesniegumus par šāda veida noziegumiem interneta vidē. Policija pieaugošo tendenci saista nevis ar to, ka pieaugtu noziedzīgo nodarījumu skaits, bet gan ar to, ka cilvēki biežāk ziņo par šāda veida noziegumiem.

VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes psiholoģe Dace Landmane norādīja, ka gadījumos, ja vecākiem rodas aizdomas par to, ka viņu bērniem interneta vidē tiek rakstītas neadekvātas ziņas, nevajadzētu reaģēt ar dusmām pret bērnu, bet gan nepieciešams viņu uzklausīt. Viņa uzsvēra, ka negatīvas reakcijas gadījumā bērni var noslēgties, tādējādi apgrūtinot izmeklēšanu, kā arī bojājot bērnu uzticību vecākiem. Viņa aicināja vecākus veidot atklātas attiecības ar saviem bērniem.

Komentējot iemeslus, kādēļ, bērni iesaistās šāda veida sarakstēs, eksperte skaidroja, ka pusaudžu vecumā bērni meklē veidus, kā saņemt pozitīvu atgriezenisko saikni, un šāda veida sarunās varmākas bieži tādu sniedz. Viņa norādīja, ka vecāki nedrīkst bērnus vainot notikušajā, tā vietā vecākiem ir jāsniedz emocionālā palīdzība un jāvēršas pie atbildīgajiem dienestiem.

Tags

Valsts policija Vīrietis

Comment Form