Policisti krīzes centrā nogādā divus pie vecmāmiņas bez iztikas līdzekļiem dzīvojošus puikas
Foto: Shutterstock

Rīgas pašvaldības policija (RPP) krīzes centrā nogādājusi divus puikas, kas dzīvojuši pie vecmāmiņas, kuru savukārt regulāri aplaupījis dēls – narkomāns, informē RPP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmdienas, 19. decembra, pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki saņēma informāciju par diviem maziem zēniem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes.

Sākotnēji par situāciju, kādā bija nonākuši abi mazgadīgie zēni, uzzinājusi kādas Rīgas izglītības iestādes sociālā pedagoģe. Viņa nekavējoties ziņojusi policistam, kurš nodrošināja sabiedrisko kārtību pie izglītības iestādes.

Sociālā pedagoģe paskaidroja, ka bērnu māte atrodas cietumā, savukārt tēvs ir aizrāvies ar narkotiskajām vielām un, iespējams, atrodas ārstniecības iestādē. Abus bērnus pieskata 78 gadus veca vecmamma, kura nav spējīga par zēniem parūpēties.

RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki, saņemot informāciju, devās uz bērnu dzīvesvietu, kur sastapa bērnu vecmāmiņu, kura tobrīd sev gatavoja ātri pagatavojamās nūdeles. Sirmā kundze paskaidroja, ka tā ir viņas vienīgā pārtika un, kad mājās pārnāks bērni, viņiem nebūs ko ēst. Sieviete apstiprināja, ka bērnu tēvs lieto narkotikas un mājvietā ierodas tikai tad, kad pensionāre saņemot pensiju, lai to atņemtu.

Jautājot sirmajai kundzei par nekurinātajām dzīvokļa telpām, kurās viņa uzturas, sieviete paskaidroja, ka dēls pārdevis nesen iegādāto malku.

Pārbaudot viņas nosauktos bērnu tēva datus, apstiprinājās sievietes sniegtā informācija par narkotisko vielu lietošanu. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka vīrietim noformēti vairāki administratīvā pārkāpuma protokoli par neatļautu narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu un lietošanu.

Pēc brīža pie policistiem vērsās sievietes kaimiņš, kurš pastāstīja, ka sirmajai kundzei palīdzējis un iegādājies skaidu briketes, taču pēc neilga laika arī tās pazudušas. Tāpat vīrietis izteica bažas par apkārtējo iedzīvotāju drošību bērnu tēva uzvedības dēļ.

Bērnu vecmāmiņa likumsargiem atzina, ka viņa par bērniem vairs nav spējīga parūpēties un labprāt dotos uz pansionātu.

Likumsargi devās uz izglītības iestādi, kur izskaidrota situācija un tas, ka abi bērni līdz turpmākai apstākļu noskaidrošanai uzturēsies krīzes centrā. Abi puikas nogādāti drošā vidē, krīzes centrā.

Par notikušo informēta Rīgas Bāriņtiesa. Savukārt par vecmammas dzīves apstākļiem informēts sociālais dienests, kurš jau ir norīkojis sievietei aprūpētāju un risinās jautājumu par pansionātu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas pašvaldības policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form