Naktī uz sestdienu Valsts policija Zemgalē rīkoja šogad jau otru vērienīgu reidu, kurā dažādu pilsētu policisti mainās iecirkņiem. Jelgavā, Ozolnieku un Jelgavas novados autovadītājus, viņu spēkratus un gājējus tāpat kā pirmajā reizē pārbaudīja divas Bauskas policijas ekipāžas, savukārt mūsu pilsētas likumsargi patrulēja kaimiņu novadā. Šoreiz Bauskas policistiem Sesavas pagastā izdevās aizturēt kādu piedzērušos BMW vadītāju, kam turklāt nebija tiesību, kā arī Jelgavā pieķert kārtējo taksistu, kura mašīnai nav izieta tehniskā apskate.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat kā pirms mēneša 30. janvārī arī šoreiz abas Bauskas policijas ekipāžas uz Jelgavas pusi izbrauca piektdien pulksten 20. Viena devās Elejas virzienā, tālāk uz Vilci un Jelgavu, savukārt otra caur Iecavu brauca uz Garozu Sidrabenes pagastā, tālāk uz Emburgu, Staļģeni, Mežciemu un Ozolniekiem. Likumsargi ap pusnakti bija tikuši līdz Mežciemam Jaunsvirlaukas pagastā. Šajā ekipāžā strādāja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Patruļdienesta rotas jaunākie inspektori Jānis Skuja un Deniss Kauza.

Otrai ekipāžai, kā pastāstīja kārtībnieks Māris Marčenkovs, "pirmais ķēriens" gadījās jau pulksten 21.45, kad Sesavas pagasta Klieņos tā centās apturēt kādu BMW. Tās vadītājs gan nepildīja policistu rīkojumu un metās bēgt, bet likumsargu pakaļdzīšanās vainagojās ar rezultātu un steidzīgo autovadītāju izdevās apturēt. Pie BMW stūres 1976. gadā dzimušais sesavnieks Jānis V. bija sēdies 2,94 promiļu reibumā, turklāt viņam nebija autovadītāja apliecības. Mašīna tika nogādāta Jelgavā, savukārt pats dzērājšoferis pēc pārbaudes Bauskas slimnīcā šonakt reibumu izguļ atskurbtuvē. Viņa pārkāpumu vērtēs tiesa.

Savukārt policistu ekipāža, kas bija ceļā uz Garozu, vēl Bauskas pusē apturēja kādu automašīnu, kurai numura zīme atradās nevis tai paredzētajā vietā, bet gan salonā. Par tādu pārkāpumu maksimālais ir piecu latu naudas sods, bet šis autovadītājs šoreiz tika sveikā ar brīdinājumu.

Ilgāku laiku policisti aizvadīja Jaunsvirlaukas pagasta Dzirciemā, kur likumsargu uzmanību tumšajā vakara stundā piesaistīja vairāki aktīvi jaunieši automašīnās. Policisti neizslēdz iespēju, ka šajās mašīnās autovadītāji bija lietojuši alkoholu, tomēr pieķert reibumā nevienu neizdevās.

Ap pulksten vieniem naktī, kad pārbaudīta virkne automašīnu Mežciemā, Ānē un Tetelē, ekipāža piestāja netālu no Ozolnieku kultūras nama Rīgas ielas malā. Kāds jauns puisis, vadot "VW Golf", pie stūres bija sēdies 0,35 promiļu reibumā, bet, tā kā viņa auto vadīšanas stāžs vismaz trīs gadu, šoreiz viņš tiek sveikā bez barga soda par braukšanu dzērumā. Toties saņēma 60 latu sodu (maksimālais – 80 latu) par to, ka mašīnai nebija obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas polises. Tāpat policisti konstatēja, ka "VW Golf" nedeg numura apgaismojums.

Pēc administratīvā pārkāpuma protokola saņemšanas šis autovadītājs policistiem vēl nosmēja, ka viņš savu iedzeršanas normu zinot – lai brauktu, viņš drīkstot izdzert divas pudeles alus, ko piektdienas vakarā arī izdarījis. Acīmredzot savu normu nezināja kāds no "golfiņa" pasažieriem, jo drīz vien pa aizmugurējām durvīm burtiski izvēlās kāds cits jauns vīrietis. Varēja noprast, kas pamatīgais reibums viņu dara vienaldzīgu par policistu klātbūtni un, savilcis uz augšu teju nokritušās bikses, viņš kādu laiku turpat Rīgas ielas malā vēma, pa sniegu aiztenterējot tālāk no mašīnas uz kultūras nama pusi. Pēc brīža līdzbraucējiem gan izdevās "vājinieku" dabūt mašīnā.

Tajā pašā vietā tūdaļ 20 latu sodu saņēma arī kāds cits autovadītājs, jo viņa mašīnai nedarbojās numura zīmes apgaismojums.

Jau pirms trijiem naktī Garozas ielā Jelgavā inspektori apturēja kādu firmas "Jelgavas Taksometru serviss" autovadītāju, kura "Audi" nebija izieta tehniskā apskate. Par to viņš saņēma 40 latu sodu. Apskate beigusies jau krietni sen – pagājušā gada 26. maijā, tādēļ Bauskas policistiem atlika vien pabrīnīties, kā taksometru, kas Jelgavas ielās pārvietojas diendienā, līdz šim nav aizturējusi un sodījusi Jelgavas policija.

Tajā pašā vietā Garozas ielā arī 30. janvāra nakts reidā Bauskas policisti aizturēja kādu gados jaunu taksometra vadītāju, kura "Audi" jau pirms kāda laika bija pagājis tehniskās apskates kārtošanas datums. Arī šim šoferim likumsargi toreiz uzlika 40 latu sodu.

Savukārt kāds cits bravūrīgs autovadītājs, kad Garozas ielā viņu salīdzinoši neilgā laikā policists apturēja vēlreiz, skaļā balsī neslēpa savu nepatiku pret likumsargiem, saucot viņus par blēžiem, kas to vien darot, kā stādinot nevainīgus autovadītājus

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form