Prokuratūra 'Helsinki-86' izveidotāju Grantiņu apsūdz nacionālā naida kurināšanā
Foto: F64

Prokuratūra pirmdien, 24.augustā, uzrādījusi apsūdzību "Helsinki-86" izveidotājam Linardam Grantiņam par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, apliecināja prokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Drošības policija (DP) iepriekš norādīja, ka tā uzskata, ka 2012.gadā sāktā kriminālprocesa gaitā ir iegūts pietiekami daudz pierādījumu, lai rosinātu sākt kriminālvajāšanu pret Grantiņu aizdomās par noziedzīga nodarījuma veikšanu, kas atbilst gan Krimināllikuma 78.panta otrās daļas - par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, gan Krimināllikuma 81.panta - par aicinājumu vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu - pārkāpumiem.

Šā iemesla dēļ DP nolēma nodot kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Grantiņu, informēja DP.

Jau ziņots, ka 24.jūlijā Grantiņš tika aizturēts, pamatojoties uz tiesas lēmumu piemērot viņam drošības līdzekli - apcietinājumu. Šo drošības līdzekli tiesa viņam piemēroja jau 2014.gadā pēc DP lūguma saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Savukārt pirmdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma pret drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot Grantiņu. Kā liecina tiesas lēmums, Grantiņam tika noteikta drošības nauda 5000 eiro apmērā. Tāpat lēmumā noteikts, ka ir jāturpina piemērot drošības līdzeklis - apcietinājums -, nosakot, ka tas tiks atcelts, ja līdz 24.septembrim tiks veikta drošības naudas samaksa. Lēmums nav pārsūdzams.

Jau ziņots, ka Grantiņa aizstāvji uzskata, ka DP pret klientu pielietojusi pārmērīgu spēku. Apcietinājuma atcelšana nepieciešama, jo aizturēšanas laikā iegūtā rokas trauma ir ļoti nopietna - no elkoņa kaula atdalījies gabals. Šādu traumu nav iespējams sadziedēt bez operācijas. Rīgas Centrālcietumā operāciju nav iespējams veikt. Tāpat Grantiņam iepriekš ir diagnosticēta izkaisītā skleroze, kuras izplatības ierobežošanai ir nepieciešami medikamenti, kuru cietumā nav. Tikmēr DP skaidroja, ka par noziegumu veikšanu aizdomās turēto personu aizturēšana tiek īstenota stingrā saskaņā ar likumā noteikto kārtību. Aizturēšanas laikā Grantiņš izrādīja pretošanos un uzbruka DP amatpersonām, tāpēc amatpersonas bija spiestas piemērot samērīgu spēku. Tā rezultātā Grantiņš guva rokas traumu. Tomēr, lai detalizēti noskaidrotu notikušā apstākļus, DP veic dienesta pārbaudi.

Vācijā dzīvojošais Grantiņš ir izveidojis mājaslapu "www.tautastribunals.eu". Viņš iepriekš sevi bija pasludinājis par Latvijas Republikas tautas tribunāla (LRTT) priekšsēdētāju un regulāri lamājis un kritizējis Latvijas politiķus un citas amatpersonas. Iepriekš Grantiņš paziņojis, ka piespriež augstāko soda mēru dažādām Latvijas amatpersonām un politiķiem.

Šogad jūnijā tīmekļa vietnē ievietotajā paziņojumā Grantiņš raksta, ka esot ieradies savā tēvzemē, neskatoties uz draudiem, kuri nāk no valdošās kliķes. "Tā cenšas mani izdabūt no manas pagaidu mītnes zemes, lai tiesātu mani par Atmodas laika noziegumiem. 4.maija kliķei taču, tāpat kā Putinam, ļoti sāp PSRS sabrukums. Arestējiet un tiesājiet mani! Vēlu panākumus jums, nožēlojamie tautas nodevēji! Nepalaidiet garām šo izdevību! Ja neizdarīsiet to ar mani, tad es to izdarīšu ar jums. Es jūs aizvilkšu uz karātavām pēc visiem likumiem ar ANO mandātu kabatā! Un ne tikai vienus, bet kopā ar visām ģimenēm, kuras līdz ar jums ir rijušas un rij tautai nozagto!" rakstījis Grantiņš.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form