Prokuratūra iesniegusi protestu par spriedumu Vaškeviča deklarācijas lietā
Foto: LETA

Prokuratūra iesniegusi apelācijas protestu par Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas spriedumu, ar kuru par atkārtotu nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas ienākumu deklarācijā apsūdzētajam Vladimiram Vaškevičam piespriests divu gadu cietumsods.

Kā informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Una Zīrāka, prokuratūras apelācijas protests tiesā saņemts 8.novembrī, bet lēmums par tā tālāko virzību vēl nav pieņemts. Tikmēr citi procesa dalībnieki apelācijas sūdzības par minēto spriedumu vēl nav iesnieguši.

Kā ziņots, 21.oktobrī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa par atkārtotu nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas ienākumu deklarācijā apsūdzētajam ilggadējam Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekam, patlaban atstādinātajam Finanšu ministrijas ierēdnim Vaškevičam piesprieda divu gadu cietumsodu.

Vaškeviču tiesa atzina par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma (KL) 219.panta 2.daļā - par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā.

Apsūdzībās pēc KL 326.panta 1.daļas, KL 195.panta 2.daļas un KL 195.panta 3.daļas tiesa Vaškeviču attaisnoja. Šie panti ir par neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Tiesas zālē apsūdzētais netika apcietināts. Kā aģentūrai LETA norādīja Zīrāka, apsūdzētajam šajā lietā nav piemēroti nekādi drošības līdzekļi.

Vaškeviča lietu Ziemeļu rajona tiesa izskatīja slēgtās sēdēs.

Prokurore Elga Jonikāne, kura Vaškeviča lietā uzturēja valsts apsūdzību tiesā, viņam bija lūgusi noteikt tieši tādu brīvības atņemšanas sodu, kādu tiesa arī piesprieda, - divu gadu cietumsodu, pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne. Viņa skaidroja, ka sākotnēji Vaškevičam apsūdzība tika uzrādīta vien pēc KL 219.panta 2.daļas, bet tiesas izmeklēšanas gaitā tā tika pārkvalificēta.

Kā informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļā, Vaškevičs jau iepriekš ir atstādināts no pienākumu pildīšanas un nepiedalās ministrijas darbā, neuzturas ministrijā un nesaņem algu. Fakts, ka personai uzrādīta apsūdzība, nerada tiesisku pamatojumu izbeigt civildienesta attiecības, un ministrija darbinieku nevar atbrīvot no darba, kamēr nav stājies spēkā galējais notiesājošais spriedums.

Kā ziņots, minēto krimināllietu izskatīšanai tiesā 2009.gada vasarā nodeva Organizētās noziedzības un citu noziegumu specializētās prokuratūras prokurors Ivars Krauze. Balstoties uz izmeklēšanā savāktajiem pierādījumiem, prokurors uzskatīja, ka Vaškevičs ir atkārtoti norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajā valsts amatpersonas ienākumu deklarācijā, slēpjot savu patieso mantisko stāvokli.

Apsūdzība liecināja, ka Vaškevičs esot izmantojis ienākumus, kuri bija akumulēti ārzonas firmas "Financial Euro Group LLC" (FEG) kontos, bet šos tēriņus nav norādījis deklarācijā. Viņš izmantojis šai firmai piesaistīto kontu kredītkartes, kas oficiāli piederējušas viņa tēvam Pjotram Vaškevičam, un ar tām laikā no 2002. līdz 2007.gadam veicis dažādus pirkumus, kuru summa pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, bija klāstīts apsūdzībā.

Tādējādi Vaškevičs minētajā laika posmā sniedzis nepatiesas ziņas par saviem ienākumiem lielā apmērā un veiktajiem darījumiem, "slēpjot tos (..) apzināti un atkārtoti", bija teikts lēmumā par viņa saukšanu pie kriminālatbildības.

Prokuratūra uzskatīja, ka Vaškevičs izdarījis KL 219.panta 2.daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu - nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām.

Vaškevičs iepriekš atturējās sniegt komentārus par minēto prokuratūras lēmumu un ieteica sazināties ar savu advokātu Aināru Plataci, kurš savukārt Vaškevičam izvirzīto apsūdzību vērtēja kā smieklīgu. Pēc advokāta toreiz teiktā, Vaškevičam tiek pārmesta "dāvanu pirkšana meitām ar tēva kredītkarti", jo no lietas materiāliem esot redzams, ka starp veiktajiem pirkumiem esot "dāmu somiņas" un citas "sieviešu mantas". Tās bijušas domātas kā Vaškeviča tēva dāvanas viņa mazmeitām - Vaškeviča meitām -, tāpēc maksājumiem pats Vaškevičs izmantojis tēva kredītkarti.

Advokāts Platacis, kurš savulaik sniedza minētos komentārus, patlaban jau aptuveni pusotru gadu ir pazudis bez vēsts.

Source

LETA

Tags

LR Augstākā tiesa Satversmes tiesa Vladimirs Vaškevičs
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form