Aivars Lembergs
Foto: DELFI

Prokuratūra tā dēvētajā Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā gatavojas iesniegt jaunu apsūdzību, tāpēc lietā pasludināts pārtraukums līdz jūnija beigām, informēja Rīgas apgabaltiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apsūdzības saturu tiesā konkretizēt nevarēja. Nākamā sēde Lemberga lietā paredzēta 28.jūnijā plkst.11.

Savukārt otrdien Rīgas apgabaltiesa noslēdza ārzemju liecinieka pratināšanu, kā arī noraidīja advokātes Irinas Kaukes lūgumu pārskatīt Lembergam piemēroto drošības līdzekli - aizliegumu pildīt Ventspils pašvaldības priekšsēdētāja amata pienākumus. Pilns tiesas lēmums būs pieejams 15.jūnijā.

Jau ziņots, ka 2008.gadā tika apvienoti abi tiesai nodotie kriminālprocesi, kuros apsūdzēts Lembergs. Kopumā apvienotajā lietā ir apmēram 200 sējumu. Bez Ventspils mēra apsūdzēts arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils uzņēmējs Sormulis.

Lembergs tiesai nodotajā kriminālprocesā apsūdzēts pēc vairākiem toreizējā Kriminālkodeksa pantiem - par pilnvaru realizāciju interešu konflikta situācijā, esot valsts amatpersonas statusā, kukuļņemšanu, kā arī dokumenta viltošanu vai izmantošanu. Viņš arī apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Pirmajā tiesai nodotajā kriminālprocesā prokuratūra Lembergu apsūdzējusi, ka viņš kā amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, personiski vairākkārt pieņēmis kukuļus kopumā 239 670 latu (341 tūkstoša eiro) apmērā, kas saistīti ar kukuļa izspiešanu par darbību izdarīšanu un neizdarīšanu kukuļdevēja interesēs, ko viņš varēja īstenot, izmantojot dienesta stāvokli.

Viņš apsūdzēts arī par to, ka personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī organizētā grupā izdarījis noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu 4 916 900 latu (6,996 miljonu eiro) apmērā, pārkāpjot likumā noteiktās prasības, un, apzinoties šo līdzekļu un mantas iegūšanas noziedzīgumu, izstrādājis nepatiesu dokumentu un to izsniedzis, kā arī veicinājis un piedalījies mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegti, izdarot to mantkārīgā nolūkā un personīgās ieinteresētības dēļ.

Lembergs apsūdzēts arī par to, ka izdarījis tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, radot ar šīm darbībām būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldes kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, izdarot to mantkārīgā nolūkā, realizēja pilnvaras interešu konflikta situācijā, radot būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm, izdarīja tīšu likumā noteikto pilnvaru īstenošanu interešu konflikta situācijā, nodarot būtisku kaitējumu valsts un sabiedriskajām interesēm, kā arī apzināti norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajās deklarācijās.

Drošības līdzeklis - aizliegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus - Lembergam piemērots 2007.gadā. Tas gan neliedz viņam iespēju šajā krēslā praktiski atrasties.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Anrijs Lembergs Rīgas apgabaltiesa Ventspils Ventspils dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form