Prokuratūrai nodota lieta pret videoblogeri par nacionālā naida provocēšanu un Krievijas noziegumu attaisnošanu
Foto: instagram.com/alconafter

Šā gada 3. februārī Valsts drošības dienests (VDD) pabeidza izmeklēšanu 2022. gadā pret prokremliski noskaņotu blogeri uzsāktā kriminālprocesā par Krievijas bruņoto spēku Ukrainā īstenoto noziegumu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī centieniem izraisīt naidu un nesaticību starp dažādu tautību iedzīvotājiem. Dienests kriminālprocesa materiālus ir nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portāls "Delfi" uzzināja VDD.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Delfi" jau vēstīja, ka pērn VDD aizturēja videoblogeri Kirilu Fjodorovu, kuram ir "Youtube" kanāls, kura tulkotais nosaukums nozīmē "Ieroču vēsture".

Minētajam "Youtube" kanālam bija vairāk nekā 500 000 abonementu, bet katru video vidēji noskatījās aptuveni 600 000 cilvēku, bet populārākos – vairāk nekā miljons. Šajos video materiālos tiek attaisnota Krievijas vardarbība Ukrainā.

Kriminālprocesu VDD uzsāka 2022. gada 16. martā saistībā ar šīs personas veidoto un publicēto saturu interneta vietnēs "YouTube" un "Telegram" izveidotos kanālos. Ņemot vērā izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopumu, VDD rosina prokuratūru blogeri apsūdzēt par Krimināllikuma 74.1 pantā un 78. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu, t.i., par kara noziegumu un noziegumu pret mieru attaisnošanu un slavināšanu un par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Par šādiem noziegumiem draud līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

VDD skaidroja, ka izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka aizdomās turētais regulāri veidoja un neierobežotam personu lokam darīja pieejamus videomateriālus un publikācijas par Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, interpretējot notikumus atbilstoši Kremļa interesēm.

Šajos kara norises apskatos blogeris Krievijas bruņoto spēku iebrukumu Ukrainā vērtēja kā pareizu un nepieciešamu, kā arī slavēja Krievijas bruņoto spēku varenību, izvēlēto militāro taktiku un sasniegumus, vienlaikus mērķtiecīgi noniecinot Ukrainas armiju. Krievijas bruņoto spēku veiktos kara noziegumus pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un nodarītos postījumus civilajai infrastruktūrai blogeris nereti manipulatīvi piedēvēja Ukrainas armijai.

Personas izteikumos VDD ir konstatējis arī latviešu un ukraiņu nomelnošanu, kas vērsta uz naida un nesaticības izraisīšanu pret šīm tautām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.