RD dzīvokļu pārvaldes lieta: Stabiņu patur cietumā
Foto: F64

Rīgas apgabaltiesa atstājusi spēkā lēmumu, ar kuru korupcijā vainotajai Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes vadītājai Ārijai Stabiņai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, portāls “Delfi” uzzināja tiesā.

Rīgas apgabaltiesas lēmums, ar kuru noraidīts Stabiņas lūgums mainīt iepriekš noteikto drošības līdzekli, nav pārsūdzams.

Rīgas Centra rajona tiesa Stabiņai pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma apcietinājumu piemēroja 19.septembrī.


Stabiņa pašlaik atrodas Iļģuciema sieviešu cietumā.

KNAB oficiāli neatklāj, kas Stabiņai tiek inkriminēts.

KNAB iepriekš apliecināja, ka par iespējamām koruptīvām darbībām Rīgas domē ir sākts kriminālprocess un aizturētas vairākas personas.

Pēc biroja sniegtās informācijas, Dzīvokļu pārvaldes amatpersona, izmantojot starpniekus, iespējams, ilgstoši pieņēmusi kukuļus saistībā ar tās kompetencē esošu darbību izdarīšanu un labvēlīgu lēmumu pieņemšanu vairāku personu interesēs. Saskaņā ar amata pienākumiem RD amatpersona organizējusi iesniegumu izskatīšanu un lēmumu pieņemšanu par pašvaldības dzīvokļu beztermiņa īres tiesību piešķiršanu.

Dzīvokļu pārvaldes amatpersona atzīta par aizdomās turēto kukuļņemšanā, kas izdarīta atkārtoti, bet viens RD darbinieks - tās atbalstīšanā. Otrs RD darbinieks ir atzīts par personu, pret kuru ir sākts kriminālprocess par kukuļošanas starpniecību. Vēl divas personas ir atzītas par aizdomās turētām kukuļdošanā un divas - kukuļošanas starpniecībā.

Publiski zināms, ka divas no iesaistītajām personām ir Dzīvokļu pārvaldes Protokolu nodaļas vadītāja Ļena Paščenkova un privātpersona Tatjana Fjodorova.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Ārija Stabiņa KNAB Korupcija Rīgas apgabaltiesa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form