Reidi skolās: ar četru suņu palīdzību policija Smiltenē sāk 14 procesus
Foto: Valsts policija

Ceturtdien, 9. februārī, Valsts policija ar pašvaldības policiju un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas Kinoloģijas nodaļu ar dienesta suņiem Kimu, Rybiju, Raptoru un Rago veica profilaktiskos pasākumus kādā skolā Smiltenē ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko un psihotropo vielu aprite, lietošana, glabāšana un lietošana nepilngadīgo skolēnu vidū. Likumsargi konstatēja 14 pārkāpumus, portālu "Delfi" informēja policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Policija pārbaudīja 393 cilvēkus. Pārbaudē pie nepilngadīgajiem kopumā policija atrada vairākas elektroniskās smēķēšanas ierīces, bezakcīzes cigarešu paciņu, tvertnes ar smēķēšanas šķidrumiem, kas paredzētas elektroniskajām cigaretēm un košļājamā tabaka.

Par atrasto VP kopumā uzsāka 14 administratīvā pārkāpuma procesus – 13 no tiem par tabakas izstrādājumu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanu vai glabāšanu un viens administratīvā pārkāpuma process akcīzes preču aprites jomā.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 15 eiro.

Kā norāda policijā, lai novērstu atkarību izraisošo vielu apriti, šādas pārbaudes rīko galvenokārt pēc skolas vadības iniciatīvas un pieteikuma, kā arī gadījumos, ja saņemti signāli no apkārtējiem, ka notiek tabakas izstrādājumu lietošana nepilngadīgo vidū. Šādas pārbaudes notika iepriekš un notiks arī turpmāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.