Rēzeknē uzņēmēju pieķer nodokļu izkrāpšanā
Foto: F64

Rēzeknes prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, valstij nodarot mantisku zaudējumu 68 932 eiro apmērā, portālu "Delfi" informēja prokuratūrā.

Prokurors kāda uzņēmuma valdes priekšsēdētāju saucis pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 218. panta otrās daļas. Savukārt citai personai, ar kuru valdes priekšsēdētājs bija vienojies, ka izmantos šīs personas kontrolē esošos fiktīvos uzņēmumus, celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 20. panta ceturtās daļas un Krimināllikuma 218. panta otrās daļas.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai, sākot ar 2012. gada martu uzņēmuma valdes priekšsēdētājs dokumentāri noformēja un deklarēja Valsts ieņēmumu dienestam faktiski nenotikušus uzņēmuma, kas, tostarp, specializējies būvniecības projektu izstrādē, darījumus.

Tas tika darīts, lai mākslīgi palielinātu uzņēmuma priekšnodokļa summas, tādā veidā samazinot valsts budžetā maksājamās pievienotās vērtības nodokļa summas, izvairītos no nodokļu nomaksas. Ar otras apsūdzētās personas atbalstu tika sagatavoti vairāki nepatiesu ziņu saturošie grāmatvedības dokumenti.

Šī persona organizēja naudas līdzekļu pārskaitīšanu un izņemšanu no fiktīvo uzņēmumu kontiem kredītiestādēs, radot iespaidu par šo uzņēmumu it kā reālo finansiāli saimniecisko darbību.

Minētā kriminālprocesa ietvaros pabeigts pirmstiesas process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai – minētajam uzņēmumam.

Lieta izskatīšanai nodota Rēzeknes tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Rēzekne
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form