Rīgā nozagtas īpašo recepšu veidlapas
Foto: stock.xchng

Veselības inspekcijā (VI) saņemta informācija par Rīgā nozagtām īpašo recepšu veidlapām ar numuriem HM 727237 un HM 727238, informēja inspekcija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VI atgādina, ka farmaceitiem ir tiesības neizsniegt medikamentus, ja viņam rodas aizdomas par recepšu veidlapu īstenumu. "Ja šaubas par recepšu veidlapas autentiskumu rodas vēlāk, aptiekas darbinieks informē VI. Ja tiek konstatēta ļaunprātīga recepšu veidlapu izmantošana, VI par to ziņo tiesībsargājošām institūcijām," skaidroja inspekcijā.

VI saņemtā informācija par recepšu veidlapu nozagšanu tiek ievietota arī Medikamentu informācijas centra portālā, ko lasa ievērojams skaits aptieku darbinieku-farmaceitu.

Inspekcija norādīja, ka ārstniecības iestādes vai aģentūras vadītājs reizi mēnesī pārbauda, kā iestādē tiek ievērota recepšu veidlapu glabāšanas kārtība, kā arī veic recepšu veidlapu inventarizāciju. Par pārbaudes rezultātiem komisija sastāda inventarizācijas aktu.

Ja tiek konstatēts īpašo recepšu veidlapu iztrūkumu vai pārpalikumu, ir notikusi zādzība, laupīšana vai zaudējumi radušies stihiskas nelaimes dēļ, attiecīgo seifu aizzīmogo un par notikušo faktu nekavējoties ziņo VI, kā arī Valsts policijai gadījumos, kad notikusi zādzība vai laupīšana.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form