Rīgas apgabaltiesa nepārsūta citai tiesai Zolitūdes traģēdijas civillietu
Foto: LETA

Rīgas apgabaltiesa nepārsūta izskatīšanai citā tiesā vienu no Zolitūdes traģēdijas civillietām, norādīja cietušo pārstāvis Aldis Gobzems.

Zolitūdes traģēdijas lietā prasītāji lūdza izskatīšanai citā tiesā nodot Zolitūdes traģēdijas daudzmiljonu civillietu, kas patlaban tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā, norādot, ka lietu izskata tiesnese Ilze Ošiņa, savukārt no šā gada jūnija Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāja ir tiesnese Līga Blūmiņa, bet ar Zolitūdes traģēdiju saistītos jautājumos vienu no atbildētājiem - "Homburg Zolitude" - pārstāv zvērināts advokāts Aivars Blūmiņš. Pēc prasītāju sniegtā paskaidrojuma atbilstoši Valsts amatpersonu deklarācijā norādītajam advokāts ir bijis vai arvien ir tiesneses Blūmiņas vīrs, viņiem ir kopīgi bērni, kā arī uz civillietas ierosināšanas brīdi abiem piederējis kopīgs nekustamais īpašums, kā arī automašīna "Porsche Cayenne", kas nodota tiesneses Blūmiņas rīcībā, esot reģistrēta uz advokātu biroja "Ecovis Convents" vārda, kur vecākais partneris ir Blūmiņš.

Savukārt Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs Tiesnešu ētikas komisijai nosūtījis deputāta Artusa Kaimiņa (LRA) iesniegumu, kurā apgalvots, ka Blūmiņa "pieņem materiālu labumu no advokātu biroja, kas tieši ieinteresēts Zolitūdes traģēdijas lietas iztiesāšanā". Saņemot Tiesnešu ētikas komisijas atzinumu, tiks izvērtēta disciplinārlietas ierosināšanas nepieciešamība saskaņā ar Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā noteikto. Tiesnešu ētikas komisijas sēde notiks piektdien, 16.oktobrī, informēja Tiesu administrācijā.

Deputāts ar iesniegumu vērsies arī Valsts ieņēmumu dienestā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kuram lūdz izvērtēt, vai tiesneses darbībās nav saskatāms interešu konflikts. KNAB norādīja, ka birojs izvērtēs informāciju, lai lemtu par tālākas pārbaudes ierosināšanas nepieciešamību.

Tiesnese Blūmiņa pagājušajā nedēļā norādīja, ka, pamatojoties uz likumu "Par tiesu varu", apstāklis, ka Civillietu tiesu kolēģijas priekšsēdētājai pastāv personiskas un mantiskas attiecības ar Aivaru Blūmiņu, kurš vispār pārstāv lietas dalībnieku kā zvērināts advokāts, bet nepiedalās konkrētās lietas izskatīšanā, no likuma viedokļa nevar būt šķērslis objektīvai lietas izskatīšanai. Tāpat, kā norāda tiesnese, atrašanās Civillietu kolēģijas amatā pati par sevi nevar radīt pamatu šīs kolēģijas tiesnešiem atstatīties no tādu lietu izskatīšanas, kurās ir iesaistīts Blūmiņš vai viņa advokātu birojs.

Rīgas apgabaltiesā skatāmajā lietā tika izbeigta tiesvedība pret būvnieku "Re&Re", Rīgas domi, arhitektu firmu "Kubs" un "HND Grupu". Prasība tika uzturēta - SIA "Maxima Latvija", "Homburg Zolitude" un "Tineo".

Kā ziņots, dažādās Latvijas tiesās patlaban kopumā tiek skatītas astoņas civillietas saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Divas lietas tiek izskatītas Jūrmalas pilsētas tiesā, viena tiek vērtēta Liepājas tiesā, divas Talsu rajona tiesā, viena Rīgas apgabaltiesā, viena Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā un viena Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Sākotnēji tiesā tika iesniegti vairāki prasības pieteikumi, bet daudzas lietas tika apvienotas.

Zolitūdē 2013.gada 21.novembrī, iebrūkot veikala "Maxima" griestiem, gāja boja 54 cilvēki.

Source

LETA

Tags

Ivars Bičkovičs KNAB Maxima Porsche Cayenne Rīgas apgabaltiesa Zolitūdes traģēdija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form